Jerko Marinić Kragić

TOM DUBRAVEC Cropix
MARATONSKA UTAKMICA

Hrvatski prvak nakon sat i pol izgubio dramu u Beogradu, kapetan imao neobično lošu večer

Novi Beograd i Jadran igrali su gol na gol, svojevrsnu igru živaca u kojoj su bolji bili domaćini
Piše: Dean BauerObjavljeno: 05. listopad 2024. 22:24

Novi Beograd - Jadran 18:17 (4:2, 0:1, 3:4, 4:4 - 6:5)

Beograd, Plivalište 11. april. Suci: Ivanovski i Mišković (Crna Gora).

Novi Beograd: Glušac (8+1 obrana), Gbadamassi, Krstić 1, Martinović 2, Ćuk 3, Radović 1, Vulinić 2, Dimitrijević, Perković 1, Vlachopoulos 1, Lukić, Gladović, Pajković, Trtović.

Jadran: Bijač (9 obrana), Čagalj, Marinić Kragić 2 (0-1), Radan, Z. Butić 4, Pejković, Tomasović, Zović, Berehulak 1, D. Baničević 1, Fatović, Dužević 3, Čelar, Bušelić.

Peterci: Novi Beograd -, Jadran 0-1. Osobne pogreške: Novi Beograd 12, Jadran 12. Treća osobna pogreška: Gbadamassi (25), Vučinić (31), Pejkvić (31), Čagalj (32). Igrač više: Novi Beograd 8-9 (88%), Jadran 6-7 (86%).

Raspucavanje peteraca: Ćuk 12:11; Marinić Kragić 12:12; Martinović 13:12; Fatović 13:13; Radović 14:13; Tomasović 14:14; Vlachopoulos 15:14; Zović 15:15; Lukić 16:15; Butić 16:16; Ćuk - Bijač brani; Marinić Kragić - Glušac brani; Martinović 17:16; Fatović 17:17; Radović 18:17; Tomasović - greda.

Dugačka drama u Beogradu od dobrih sat i pol vremena. U derbiju 2. kola Premier lige, momčad Novog Beograda prvak Srbije svladao je u svijem bazenu hrvatskog prvaka, splitski Jadran tek izvođenjem peteraca i to u 8. seriji.

Pravi je kuriozitet da je kapetan Splićana, inače savršeno smiren i precizan izvođač peterca, Jerko Marinić Kragić u subotu navečer pogodio samo jedan od tri peterca. Jedan u prvoj četvrtini, te drugi u kasnijem raspucavanju.

No, još veća je žal što se Novi Beograd provukao, spasio se poraza budući da je Vasilije Martinović pogodio samo dvije sekunde prije kraja zadnje četvrtine za 11:11, a time i za raspucavanje peteraca.

Sama je utakmica bila naglašeno izjednačena. Samo se u prvoj četvrtini u tri navrata dogodilo da je jedan od suparnika vodio s više od jednog gola razlike. Bio je to Novi Beograd (2:0, 3:1 i 4:2). Sve ostalo vrijeme igralo se gol na gol, svojevrsna igra živaca u kojoj su na koncu bolji bili domaćini.

U preostaloj utakmici 2. kola Premier lige, iznenađenje u Šapcu gdje je domaći Šabac pobijedio Jadran (HN) 6:5.

Redoslijed: Jug AO 6, Novi Beograd 5, Radnički 4, Jadran Split 4, Jadran (HN) 3, Šabac 3, Solaris 3, Mladost 3, Primorac 3, Primorje EB 2, C. zvezda 0, Valis Valjevo 0.

05. listopad 2024 22:25