Duje Živković

GORAN MEHKEK/Cropix
EUROKUP

‘Krivi‘ Hrvat zabio gol za pobjedu: Francuski reprezentativac srušio Šibenčane u završnici

Solaris nakon tijesne završnice poražen od francuskog Tourcoinga u 1. kolu
Piše: Dean BauerObjavljeno: 07. listopad 2023. 21:44

SOLARIS -TOURCOING 8:9 (3:1, 3:5, 0:2, 2:1)

ŠIBENIK - Plivalište Crnica. Gledatelja 400. Suci: Severo (Italija) i Vasileiou (Grčka).

SOLARIS: M. Šparada, Bralić, Brajković, R. Akrap, Jakovčević 2, Petković 3, D. Akrap, Pelicarić, Vrdoljak 1 (1-1), Bulat, N. Burburan 2, T. Šparada, L. Štrkalj.

TRENER: Denis Seferović.

TOURCOING: B. Mitrović, Lepoint, Colodrovschi 3, Čutović, Cathudal, D. Živković 2, Miličić, Furman 2, Marzouki 1 (1-1), Canonne, Drašković, Kujačić 1, Offner.

TRENER: Petar Kovačević.

PETERCI: Solaris 1-1, Tourcoing 1-1. OSOBNE POGREŠKE: Solaris 11, Tourcoing 13. TREĆA OSOBNA POGREŠKA: Čutović (22), Pelicarić (29). ŽUTI KARTON: trener Seferović (31).

REALIZACIJA IGRAČA VIŠE: Solaris 4-11 (36%), Tourcoing 5-10 (50%).

Pogodak odluke, pobjedonosni gol u Crnici postigao je Splićanin, sjajna lijeva ruka Duje Živković. Bila bi to rečenica za sportsko slavlje u Krešimirovom gradu da Duje ne igra za... Krivu stranu! Ma mislimo, Duje igra za svoj klub, vrlo dobar francuski Tourcoing i bivši hrvatski, a sada francuski reprezentativac je sjajno obavio svoj posao. To što se nakon utakmice u Šibeniku nitko veselio nije, shvatljivo je.

Realno, prije utakmice bi rekli da je Tourcoing ako ne baš favorit, a onda svakako jača i nesumnjivo iskusnija momčad. Puna stranaca, od Hrvata preko Srba, Slovaka, Rumunja, Crnogoraca. Vrata im čuva vratar srpske vrste, Branislav Mitrović. Igra ondje nekoliko francuskih reprezentativaca, uz našeg Duju Živkovića (ali i Dubrovčanina Dražena Kujačića koji je na širem popisu), reprezentativci su i jako, jako dobri Mehdi Marzouki, kao i Charles Canonne. Solaris je ovaj daleko iskusniji sastav uspio malo “zaskočiti” u početku, povesti 2:0, 3:1, ali i voditi cijelo vrijeme do pred sam kraj druge četvrtine. Tri minute do poluvremena je bilo još 5:3. Tada, u samo minutu i pol Tourcoing iz istoimenog grada tik uz belgijsku granicu, demonstrira koliko tu ima uigranosti i iskustva. U 90 sekundi postižu tri gola (D. Živković, pa onda dvaput centar Colodrovschi) za preokret, od 5:3 do 5:6. Uspio je do kraja četvrtine Solaris poravnati (6:6) preko Jakovčevića.

U trećoj dionici prvo vodstvo gostiju, niti jedan pogodak domaćina, te i ukupno gledano jako malo pogodaka. Dva samo, oba nažalost u Šparadinoj mreži. No, Šibenčani ne odustaju, oni se vraćaju. Točnije, vraćaju se prijeko Riječanina, Noe Burburana koji je s dva gola izjednačio (8:8) i utakmici udahnuo još malo dramatike. Pune četiri i pol minute do kraja. Četiri minute su se jedni i drugi ogorčeno branili, suci malo “izbacivali” igrače na jednoj i drugoj strani, a onda je 31 sekundu prije kraja, s igračem više, Duje Živković uzeo loptu i... adieu Solaris. Barem za ovu priliku, za ovu utakmicu.

Druga utakmica 1. kola skupine A, između Palerma i Barcelone igra se sutra na Siciliji.

20. svibanj 2024 07:08