JOSIP BANDIC Cropix
NIŠTA OD TURBO POGONA

Loš početak zagrebačke ‘megamomčadi‘. Nakon drame izgubili prvu utakmicu u Eurokupu

Mladostaši su nakon izvođenja peteraca izgubili na gostovanju kod Szolnoka sa 17:18
Piše: Dean BauerObjavljeno: 10. listopad 2024. 19:50

SZOLNOK - MLADOST 18:17 (3:3, 4:2, 4:4, 2:4 - 5:4)

Szolnok, Waterpolo Arena. Gledatelja 200. Suci: Kourtidis (Grčka) i Colominas (Španjolska).

SZOLNOK: Josza, Kakstedter 1, Zerinvary 1, Krasznai 2, Simon, Schmolcz 3, Vamosi 1, Cseh 3 (1-1), Boroczky, Szabo, Bedo 2, Teleki, Banyai. TENER: Zoltan Banyai.

MLADOST: Marcelić, Bašić 2 (1-1), T. Bušić, Buljubašić 1, M. Vrlić 1, Biljaka 1, Bukić 3, Lazić 1, J. Bušić, J. Vrlić 1, Vukičević 1, Harkov 2 (0-1), Sunara. TRENER: Damir Vincek.

Peterci: Szolnok 1-1, Mladost 1-2. Osobne pogreške: Szolnok 14, Mladost 16.

Igrač više: Szolnok 8-13 (62%), Mladost 6-12 (50%).

Raspucavanje peteraca: 14:13 Schmolz; 14:14 Harkov; 15:14 Simon; 15:15 J. Bušić; 16:15 Zorinvary; 16:16 J. Vrlić; 17:16 Krasznai; 17:17 Bukić; 18:17 Cseh; Lazić - preko gola.

Nije dobar euro-početak momčadi kojoj tepamo “turbo-Mladost”. Zasad još turbo pogona vidjeli nismo. Ne u Europi, kako u kvalifikacijama za Ligu prvaka, ali niti u 1. kolu Eurokupa u mađarskom Szolnoku. Domaćin je slavio u vrlo tvrdoj, energetski zahtjevnoj, s tog gledišta očekivanoj utakmici.

Slavili su Mađari raspucavanjem peteraca što bi netko mogao nazvati lutrijom ili srećom odnosno za hrvatsku momčad nesrećom, iako i peterci su sastavni dio igre. To se također vježba i trenira, te ne bi poraz Žabaca okarakterizirali manjkom sreće. Nedostajalo je u Szolnoku nešto drugo.

Prvenstveno, bolje obrane. Ne možete primiti toliko golova, odnosno jako je teško primiti 13 pogodaka i očekivati prolazak. Počelo je tako da nam se činilo kako će to biti lagan posao za Zagrepčane. Prva dva napada s igračem više (2:0 - Biljaka i Harkov). Imala je Mladost još i 3:1, ali i tri uzdrmane vratnice, od toga je jednu pogodio Harkov iz peterca. Domaćin je do prvog odmora uspio izjednačiti.

Držali su domaćini zaveslaj za Žapcima sve do pred kraj druge četvrtine, kada je u drugom dijelu druge dionice Krasznai baš krasno, ali krasno za Mađare prvi put doveo Szolnok do vodstva (6:5), da bi nešto kasnije, opasni Maxim Cseh uočio naviku vratara Marcelića da “stoji” malo dalje od gola, te je parabolom pogodio gol mladostaša za vodstvo domaćina u poluvremenu 7:5.

Držao je Szolnok ovu prednost cijelu treću četvrtinu, da bi u zadnjoj dionici Mladost preokrenula. Prvo Bašić iz peterca (izborio ga je J. Vrlić) smanjio na 11:10, pa je J. Vrlić iz “duplog pasa” opet s Bašićem izjednačio (11:11). Szolnok je još jednom poveo (12:11), ali Vukičević i Harkov vanjskim šutom su doveli Mladost nakon dugo vremena u prednost, (12:13).

Bilo je to četiri minute do kraja. Gola više nije bilo do zadnje minute i zadnjeg napada Mađara u kojem su isključeni i Mislav Vrlić i Andrija Bašić, Szolnok je poravnao 43 sekunde do kraja (13:13). Kako golova više nije bilo, prišlo se raspucavanju peteraca u kojem Mađari ne griješe, a posljednji izvođač kod Mladosti, Franko Lazić prebacuje vrata.

U drugoj utakmici ove skupine, Recco trenara Sandra Sukna je kod kuće pobijedio njemački Duisburg 19:8.

10. listopad 2024 21:08