Duje Klaric / CROPIX
REGIONALNA LIGA

MLADOST UGASILA CRVENU ZVEZDU USRED BEOGRADA Već nakon prve četvrtine bilo je 6:2, Beograđani na kraju ipak izbjegli potpuni potop

VATERPOLO Regionalna A 1 liga, 10. kolo
Piše: Dean BauerObjavljeno: 07. veljača 2020. 21:27

CRVENA ZVEZDA - MLADOST 9:12 (2:6, 1:0, 3:4, 3:2)

BEOGRAD - Plivalište Milan Muškatirović. Gledatelja 200. Suci: Blašković (Hrvatska) i Anđelić (Srbija). Opunomoćenik: Ćirić (Srbija).

CRVENA ZVEZDA: Mišović, Tankosić 3, Kasum, Gligorijević, Vasin 1, Ilić 1, Radojević 1, Janković 1 (0), Rađen 1, Vukičević, Gusarov 1, Radović, Ivanov (1+1 obrana). TRENER: Igor Milanović.

MLADOST: Marcelić (12+1 obrana), Radu 2, Miloš, Biljaka, Ćuk 2 (0+1), L. Bajić, Bukić 4, Lazić, Bowen 2, Dašić, Kunac, Harkov, Jurlina, Vrlić 2. TRENER: Zoran Bajić.

PETERCI: C. zvezda 0-1, Mladost 1-2.

OSOBNE POGREŠKE: C. zvezda 6, Mladost 7.

REALIZACIJA IGRAČA VIŠE: C. zvezda 3-6 (50%), Mladost 3-4 (75%).

-----------------------------------------------------------------------------------

Uopće nije niti jednog trenutka bila dvojbena silna razlika u kvaliteti, klasi, znanju, brzini, vještini... U svemu su baš mladostaši miljama ispred suparnika iz Beograda, ali svejedno čak i za pobjedu zaslužuju lagani prijekor.

Naime, već treću uzastopnu utakmicu (Primorac Kotor, Marseille i sada C. zvezda) Mladost ima neshvatljivo lošu realizaciju mnoštva protunapada koje u vaterpolu zovu "1 na 0" odnosno kada je igrač sam ispred vratara.

No, lopte ili prolaze preko gola ili udaraju u gredu ili vratar brani, ali u svakom slučaju nedopustivo puno takvih situacija. Jučer Miloš u dva navrata, Bukić jednom itd. Neke malo bolje momčadi će to znati kazniti. Uostalom, čak je i slabašna Zvezda, sredinom zadnje četvrtine došla na samo dva gola zaostatka (8:10) i napad za domaćina s igračem više.

Odlično je što su Žapci plivački jedna od najspremnijih momčadi u Europi, što imaju puno protunapada, stvaraju "zicere", ali krajnje je vrijeme da tu nadmoč počnu i obilatije naplaćivati. Uostalom, kada će nasuprot sebe imati prave, opasne suparnike klase Ferencvaros, Jug AO i slične, tada će plakati za svakom propuštenom kontrom. Samo se o tomu radi, a glede pobjede u Beogradu... palac gore!

26. travanj 2024 12:10