Maroje Gluhaić

Damir Krajač/Cropix
REGIONALNA LIGA

Mladostaši u trećoj četvrtini doslovno potopili Jug, trener Dubrovčana rezignirano sjeo na klupu

Prvo ime susreta bio je Maroje Gluhaić koji je postigao pet golova, a Mijić je dodao tri
Piše: Dean BauerObjavljeno: 25. veljača 2023. 12:58

MLADOST - JUG AO 18:12 (4:4, 4:3, 7:2, 3:3)

DUBROVNIK - Plivalište Gruž. Suci: Putniković i Stefanović (obojica iz Srbije). Opunomoćenik: Murišić (Crna Gora).

MLADOST: Sunara (7 obrana), J. Bušić 1, Dadvani, Vrbnjak 2, Gluhaić 5, Huljev, Adeišvili 1, Rakovac (0-1), Elez 2, Mijić 3 (1-1), Herceg 2, T. Fabris 2, Čosić (1 obrana), Mihaljević. TRENER: Zoran Bajić.

JUG AO: Popadić (6 obrana), Prkoča, Fatović 3 (2-3), Zvono 3, Kolak, I. Vukojević 1, Biljaka, Lazić, Kržić 1, Kakaris, Grgurević 1, Žuvela 1, Jurišić (3 obrane), Mozara 2. TRENER: Bjekoslav Kobešćak.

PETERCI: Mladost 1-2, Jug AO 2-3.

OSOBNE POGREŠKE: Mladost 16, Jug AO 13. TREĆA OSOBNA POGREŠKA: Žuvela (19), Mihaljević (22), Biljaka (23), Dadvani (31).

REALIZACIJA IGRAČA VIŠE: Mladost 6-11 (55%), Jug AO 5-13 (39%).

U ostalim susretima u Gružu, Novi Beograd - Primorac 18:10 i Jadran (HN) - Šabac 12:17.

Puni 21 mjesec. Toliko je proteklo vremena od posljednje pobjede vaterpolista Mladosti nad Jugom. Dogodilo se to 26. svibnja 2021. u Gružu, u petoj finalnoj utakmici za državnog prvaka, kada su Zagrepčani slavili petercima. Momčad u kojoj su bili Marcelić, Bukić, Radu, Miloš, Vrlić, Lazić, Harkov, Visković... Niti jednog od tih igrača već odavno nema u Mladosti koja se shodno imenu solidno pomladila, izuzev Eleza (42) i Jelače (40).

U subotnje su prijepodne, u utakmici posljednjeg kola posljednjeg turnira Premier lige, baš "pregazili" Gospare. Cijelo vrijeme u vodstvu, s briljantno odigranim drugim dijelom (treća četvrtina čak 7:2, što se ne sjećamo je li se ikada dogodilo), mladostaši su dvije minute prije kraja imali i 8 golova prednosti - 18:10! Nakon treće četvrtine, trener domaćina, inače sin Mladosti, Vjekoslav Kobešćak samo je rezignirano sjeo na klupu i više se nije micao. U međuvremenu je iz vode izvadio neke od najvećih mu igrača (Popadić, Fatović, Kakaris...). Pomirio se s uvjerljivim porazom. No, valja dodati da je Mladost primjerice odigrala cijelu utakmicu bez Marka Jelače, svojeg najboljeg igrača i strijelca, kapetana sastava kojeg trener Bajić malo štedi za skorašnje doigravanje u Prvenstvu Hrvatske. Uostalom, i nije sasvim još "fit". Da, Mladost na cijelom turniru nije imala ni prvog vratara Jerka Jurlinu, a protiv Juga AO je zadnju četvrtinu branio mladi, junior Jakov Čosić. Apsolutni i puni trijumf mladostaša!

Istina, Jugu AO rezultatski ovaj poraz neće nešto silno naškoditi, osim što će u polufinalu završnog turnira sada imati najtežeg suparnika (Novi beograd), ali ugledu kluba... Kada izgubite dvaput uzastopno (Novi Beograd, pa Mladost), obje još k tomu doma, a više od svega kada se izgubi baš ovako visoko ili teško, nije baš ugodno. Još manje poželjno.

Od ostalih utakmica, izdvajamo visoku pobjedu splitskog Jadrana nad Partizanom, čak 12 razlike i to unatoč tomu što je već u 4. minuti isključen (s pravom zamjene) najbolji strijelac splitske momčadi, reprezentativac Jerko Marinić Kragić.

Ovime je završen ligaški dio natjecanja ovosezonske Premier lige iz koje je ispao Primorac, ulazi riječko Primorje EB iz A1 lige. Pretposljednji Solaris će u razigravanje za ostanak/ulazak protiv Valisa iz Valjeva, koji je bio drugoplasirani u A1 ligi. Glede završnog turnira, on će se odigrati u Beogradu, za točno mjesec dana, a polufinalni parovi su Novi Beograd - Jug AO i Jadran Split - Radnički.

Konačan poredak prije Final Foura: Novi Beograd 33, Jadran Split 27, Radnički 26, Jug AO 24, Mladost 20, Crvena zvezda 19, Šabac 13, Jadran (HN) 11, Partizan 11, Mornar BS 6, Solaris 4, Primorac 0.

RADNIČKI - MORNAR BS 14:9 (3:3, 3:1, 1:3, 7:2)

SPLIT - Plivalište Poljud. Suci: Matijašević i Đurašković (obojica iz Crne Gore). Opunomoćenik: Kaurloto (Split).

RADNIČKI: Dobožanov, Branković, Stanojević 5, Janković 1, Vukosavljević 1, Antić, Ukropina, Poznanović, Pljevančić, Drašković 6, Lukić 1, Kojić, Todorovski (6 obrana). TRENER: Uroš Stevanović.

MORNAR BS: Kordić, Uvodić, Majić, Čurković 1, L. Penava 1, Buzdovačić 1, D. Akrap 1 (1-1), Čumbelić 2 (1-1), Kovačević, Gudurić 1, Knežević, Pavić (12 obrana), Omrčen 2. TRENER: Boris Pavlović.

PETERCI: Radnički -, Mornar BS 2-2.

OSOBNE POGREŠKE: Radnički 6, Mornar BS 10. TREĆA OSOBNA POGREŠKA: Uvodić (28).

REALIZACIJA IGRAČA VIŠE: Radnički 3-10 (30%), Mornar BS 1-4 (25%).

SOLARIS - CRVENA ZVEZDA 10:12 (2:3, 3:3, 3:4, 2:2)

SPLIT - Plivalište Poljud. Suci: Mišković i Đurašković. Opunomoćenik: Adžić (svi iz Crne Gore).

SOLARIS: M. Šparada (15 obrana), Jakovčević 3, Erak, Rak 1, Čondić Kadmenović 2, Butić, K. Kreković, Radan, J. Penava 3 (1-1), Sirovec, N. Burburan 1, T. Šparada, L. Štrkalj, Brajković. TRENER: Denis Seferović.

CRVENA ZVEZDA: Mišković, Tankosić, Gajić 2, Danković, Gavrilović (0-1), Vasić, Baničević, Basara, Vukičević 4 (0-1), Seman, Milojević 2, M. Radović 4 (1-1), Ivanović (14 obrana). TRENER: Aleksandar Filipović.

PETERCI: Solaris 1-1, C. zvezda 1-3.

OSOBNE POGREŠKE: Solaris 12, C. zvezda 7. TREĆA OSOBNA POGREŠKA: Erak

REALIZACIJA IGRAČA VIŠE: Solaris 3-6 (50%), C. zvezda 5-9 (56%).

JADRAN - PARTIZAN 18:6 (3:0, 4:4, 5:2, 6:0)

SPLIT - Plivalište Poljud. Suci: Anđelić (Srbija) i Banovac (Split). Opunomoćenik: Marjanović (Srbija).

JADRAN: Marcelić (5 obrana), Burić 1, Marinić Kragić, Čagalj 3, Butić 1, Pejković, Bukić 2 (1-1), Tomasović 1, Delić 2, Dobud 1, Šetka 3, Dužević 3, Anić (4 obrane), Zović 1. TRENER: Jure Marelja.

PARTIZAN: Bulajić (4 obrane), P. Jakšić, Miloš 2, Mušikić, Gak 2, Gladović 2 (1-1), Trtović, Dimitrijević, Božović, Jauković, Giga, Paparić, Milošević (1 obrana), Bodiroga. TRENER: Miloš Korolija.

PETERCI: Jadran 1-1, Partizan 1-1.

OSOBNE POGREŠKE: Jadran 8, Partizan 7. ISKLJUČENJE S PRAVOM ZAMJENE: Marinić Kragić (4).

REALIZACIJA IGRAČA VIŠE: Jadran 3-6 (50%), Partizan 1-7 (14%)

24. travanj 2024 23:26