Hrvatska reprezentacija do 20 godina uoči odlaska u Rumunjsku

HVS
VATERPOLO

Novi poraz mladih Hrvata na SP-u do 20 godina u Rumunjskoj, presudila ‘crna rupa‘ od čak 13 minuta bez gola

Ova generacija igrača okončala je svoje "odrastanje", put do seniora bez medalje
Piše: Dean BauerObjavljeno: 16. lipanj 2023. 15:52

ŠPANJOLSKA - HRVATSKA 10:6 (1:4, 3:1, 5:0, 1:1)

ŠPANJOLSKA: Alegre (13 obrana), Villamayor, Gil Cedo, Ferrer 4, Duart 2, Sesen 1, Bargallo 3, Perrone, Perez, Bruce, Saez, Faiges, Teclas. TRENER: Jesus Martin Lozano.

HRVATSKA: M. Čubranić (12 obrana), Burđelez 1, Prkoča, Bušić, N. Burburan, Mozara 1, N. Čubranić 1 (1-1), Radan, Pavlić, Zvono 1, Tončinić 2, Stojanac, Đula. TRENER: Igor Hinić.

PETERCI: Španjolska -, Hrvatska 1-1.

OSOBNE POGREŠKE: Španjolska 10, Hrvatska 15. TREĆA OSOBNA POGREŠKA: Bruce (26), Radan (28). CRVENI KARTON: Stojanac (31).

REALIZACIJA IGRAČA VIŠE: Španjolska 4-14 (29%), Hrvatska 2-10 (20%).

OTOPENI – Gradsko plivalište. Suci: Vogel (Mađarska) i Prlić (Srbija).

Iz Otopenija u Rumunjskoj ponovo loše vijesti. Nakon teško objašnjivog poraza u već dobivenoj utakmici četvrtfinala od Srbije, u petak su naši mladići na vaterpolskom Svjetskom prvenstvu u Rumunjskoj izgubili od Španjolske. Vrlo glatko, uvjerljivo, ali s ponovo silno velikim "propadanjima" tijekom utakmice.

Odličan ulazak u utakmicu, vodstvo 5:2 u 13. minuti, a onda 13 minuta bez ijednog pogotka! No, zato su ih naši mladići primili čak 7 uzastopnih. U zadnje dvije četvrtine tek jedan postignuti gol. Jednostavno, očajne brojke koje sve govore same za sebe. Ova generacija igrača okončala je svoje "odrastanje", put do seniora bez medalje. Bez medalje na ovom SP, ali i bez medalje uopće u svim mlađim uzrastima. Nije dobro, ovo uopće nije dobro. U subotu Hrvatskoj slijedi borba za sedmo mjesto. Ako to nekoga zanima i ako je nekome važno.

06. svibanj 2024 16:04