DAVOR PONGRACIC Cropix
SVJETSKI KUP

Poraz Srbije, Italija u derbiju srušila Mađarsku i izjednačila se s Hrvatskom na vrhu ljestvice

Hrvatska i Italija imaju po maksimalnih šest bodova, dok je Mađarska ostala na tri boda
Piše: Dean BauerObjavljeno: 10. ožujak 2023. 21:08

MAĐARSKA - ITALIJA 8:9 (2:2, 2:2, 2:5, 2:0)

ZAGREB - Plivalište uz Savu. Suci: Cabanas (Španjolska) i Zwart (Nizozemska).

MAĐARSKA: Levai (5 obrana), Angyal 1, Manhercz 1, Pohl, Vamos 1, Molnar, Nagy, Burian 2, Nemet, Fekete, Vismeg 1, Ven. Vigvari 2 (1-1), Szakonyi. IZBORNIK: Zsolt Varga.

ITALIJA: Del Lungo (10 obrana), Di Fulvio 2 (1-1), Damonte 1, Marziali, Fondelli 1, Cannella, Renzuto, Echenique 1, N. Presciutti, Bruni 3, Di Somma 1, Dolce, Massaro. IZBORNIK: Alessandro Campagna.

U derbiju 3. kola u Zagrebu, temeljno obilježje sraza Mađara i Talijana je izrazito puno pogrešaka, osobito u završnici susreta. Kriva dodavanja, izgubljene lopte i loša realizacija igrača više. Mađari na 3-14, Talijani 3-10. Italija je već imala riješenu utakmicu nakon treće dionice (9:6), da bi sve zamalo prokockali, ali stoga što su i Mađari "brljavili" u napadu.

FRANCUSKA - SAD 9:12 (1:1, 4:3, 2:2, 2:6)

ZAGREB - Plivalište uz Savu. Suci: Savinović (Hrvatska) i Boudramis (Grčka).

FRANCUSKA: Rossi, Izdinsky, Crousillat 3 (1-1), Bouet 1 (1-1), Khasz, T. Vernoux 1, Canovas, Bjorch, Marzouki 2 (1-1), Cannonne 2, Vanpeperstraete, De Nardi, Fontani (11 obrana). IZBORNIK: Florian Bruzzo.

SAD: Weinberg, C. Dodd 2, Vavic 1, Dunstan, Daube 4 (1-1), Cupido, Hallock 3, Woodhead, Bowen, Stevenson 2, Ehrhardt, Irwing, Holland (5 obrana). IZBORNIK: Dejan Udovičić.

Pet minuta prije kraja utakmice, Francuzi su vodili 9:7, da bi se uspjeli "raspasti" do minus 3.

Poredak: Hrvatska 6 (2), Italija 6 (2), SAD 6 (2), Mađarska 3 (2), Japan 0 (2), Francuska 0 (3). (dba)

Grčka pobijedila Srbiju

Paralelno sa zagrebačkim turnirom, jedna se kvalifikacijska skupina Svjetkog kupa igra i u Podgorici. U tamošnjem derbiju kola Grci su svladali Srbe koji su u prve dvije četvrtine postigli tek tri gola.

Rezultati 3. kola: Srbija - Grčka 14:16, Španjolska - Gruzija 20:10. Poredak: Španjolska 9 (3), Grčka 3 (2), Crna Gora 3 (2), Srbija 3 (2), Gruzija 3 (3), Australija 0 (2). (dba)

25. travanj 2024 20:18