TRIJUMF PRO RECCA

Povijesni trofej za legendu hrvatskog vaterpola: Sandro Sukno i Luka Lončar prvaci Italije!

Prvi trenerski naslov državnog prvaka za hrvatskog stratega na klupi Pro Recca
Piše: Dean BauerObjavljeno: 29. svibanj 2022. 10:18

Sandro Sukno je osvojio svoj prvi trenerski naslov državnog prvaka. Vaterpolisti Pro Recca osvojili su naslov prvaka Italije, svoj 34. scudetto, a do njih ih je doveo Dubrovčanin na klupi momčadi iz Genove. U trećoj finalnoj utakmici Serie A, Pro Recco je ubilježio drugu pobjedu, svladavši kod kuće branitelja naslova Bresciu 5:2 (1:0, 0:0, 1:0, 3:2). Naslovom prvaka Italije okitio se i još jedan Hrvat, zagrebački centar u momčadi Pro Recca, Luka Lončar. On istini za volju nije igrao prvenstvene utakmice u drugom dijelu sezone ("prekobrojan" stranac), ali igrao je prvi dio sezone, te dakako i utakmice Lige prvaka.

Sukno je ove sezone već bio osvojio i Talijanski kup što mu je prvi trenerski trofej uopće. Pro Recco će već sljedećeg tjedna napadati Ligu prvaka, budući da je Pro Recco dakako na završnom turniru.

Odigran je i posljednji susret za 5. mjesto, Ortigia - Palermo 10:6 (Vlahović 3 za poražene), te je momčad iz Siracuse zauzela peto mjesto u Prvenstvu Italije.

20. travanj 2024 02:07