RONALD GORSIC Cropix
KVALIFIKACIJSKI TURNIR

Riječani zamalo kreirali najveću senzaciju u Rumunjskoj, Grci osigurali pobjedu u zadnjim minutama dvoboja

Bila je to grčevita borba do zadnjih trenutaka, a u nedjelju im slijedi još jedna snažna ekipa
Piše: Dean BauerObjavljeno: 09. rujan 2023. 17:46

PRIMORJE EB - VOULIAGMENI 12:14 (1:5, 3:3, 5:3, 3:3)

ORADEA - Gradsko plivalište. Suci: Margeta (Slovenija) i Segurana (Španjolska).

PRIMORJE EB: M. Čubranić, L. Babić 1, Kadivec 1, Doknić, Brubnjak 4 (1-1), Da. Brguljan 2, N. Čubranić, K. Babić, G. Burburan 1, Te Riele 1, Crippa 1, Paparić 1, Jurić. TRENER: Igor Hinić.

VOULIAGMENI: Tzortzatos, Chalyvopoulos 4, Spahić 1, Kalegoropoulos 2, Almyras 1, Ubović 2, Papasifakis 2, Woodhead 1, Kastrinakis, Kapotsis, Kourouvanis 1, Konstantinopoulos, Andreadis.

PETERCI: Primorje EB 1-1, Vouliagmeni -.

OSOBNE POGREŠKE: Primorje EB 9, Vouliagmeni 14. TREĆA OSOBNA POGREŠKA: Woodhead (24), Almyras (28).

REALIZACIJA IGRAČA VIŠE: Primorje EB 5-12 (41%), Vouliagmeni 5-8 (63%).

Nakon pobjede nad Oradeom u 1. kolu, Riječani su zamalo kreirali najveću senzaciju kvalifikacijskog turnira u rumunjskoj Oradei. Naime, grčki doprvak Vouliagmeni je praktički jedva svladao Primorje EB. Momčad s američkim reprezentativcem Woodheadom, srpskim reprezentativnim centrom Ubovićem, drugim vratarom grčke vrste Tzortzatosom, ali i s nekim igračima koji su prošle godine osvojili broncu za Grčku na SP u Budimpešti poput Kapotsisa, jedva su došli do tri boda.

Početak, pa i dobar dio utakmice nije sugerirao takav epilog. U prvih osam minuta laganih i visokih 5:1 za atenski sastav koji je održavao takvu prednost, pa i povećao ju sredinom treće do +5 (10:5). Tada su se Grci malo uljuljkali, ponadali da su završili posao, a riječka mladost predvođena iskusnim Crnogorcem Brguljanom "zagrizla". Četiri uzastopna pogotka redom, centra Lovre Paparića, pa talijanskog Hrvata Fabija Crippe, već spomenutog Darka Brguljana i najboljeg strijelca, Tina Brubnjaka doveli su minutu do kraja treće dionice do usijanja.

Spala je prednost Grka na samo jedan gol (10:9), upalilo se crveno svjetlo za opasnost u momčadi iz Atene. U zadnjih osam minuta grčevite borbe, Vouliagmeni bi poveo s 2 razlike, ali primorjaši smanjivali u tri navrata na gol zaostatka. Posljednji put tri minute prije kraja (12:13). Grčki je sastav pobjedu osigurao tek u zadnjoj minuti, 40-ak sekundi do kraja za pobjedu 14:12.

Riječani u nedjelju igraju posljednju utakmicu na turniru protiv još jednog jakog sastava, trećeplasirane momčadi Serije A, Ortigie. Ova utakmica počinje rano, u 08.45 sati po našem vremenu. Podsjetimo, samo prvoplasirani iz skupine će se plasirati u Ligu prvaka, ali svi ostali idu u kvalifikacije Eurokupa.

09. svibanj 2024 03:32