NOVA ‘KANTA‘ U VITRINAMA

Sandro Sukno osvojio jubilarni 10. trenerski trofej s Pro Reccom

Hrvatski trener je nezaustavljiv i gotovo nepobjediv na klupi talijanske momčadi
Piše: Dean BauerObjavljeno: 26. svibanj 2024. 12:58

Jubilarna, 10. "kanta" je u rukama Sandra Sukna. Hrvatski trener na klupi Pro Recca osvojio je novi naslov prvaka Italije. Za njega je to treći naslov ove vrste, za Pro Recco 36.

Točno je da Pro Recco nema pravu konkurenciju u Italiji, ali je točno i to da mnogi treneri prije Sukna ipak nisu imali baš ovakav niz. U konačnici, Sukno je s Pro Reccom dosad osvojio i dva naslova prvaka Europe, a ide uskoro i na treći. Sukno je od lipnja 2021. trener Pro Recca, te je od tada do danas ukupno osvojio 10 od mogućih 11 trofeja. Jedino što nije uspio jest ovosezonski Talijanski kup u kojem je u finalu izgubio od Brescie.

Sada je u finalu doigravanja Serie A, u dvije utakmice "samljeo" Savonu. Poglavito u drugoj utakmici, u gostima pred oko 1.500 gledatelja gdje je Pro Recco pobijedio 12:3 (2:0, 6:0, 1:0, 3:3). Nakon tri četvrtine je bilo dakle čak 9:0! Sukno je dosad na klupi Pro Recca osvojio - 3 naslova prvaka Italije, 2 naslova prvaka Europe, 3 europska Superkupa i 2 Talijanska kupa. Uskoro ga čeka Final Four Lige prvaka, od 5. do 7. lipnja.

Treće mjesto je u Italiji osvojila Brescia koja je i u drugoj utakmici pobijedila Ortigiu, sada u gostima, 12:11.

08. rujan 2024 01:55