Sandro Sukno (arhiva)

DANILO VIGO Nurphoto Via Afp
VATERPOLO

Sandro Sukno ponovo osvojio Superkup i ispisao povijest, moćni Pro Recco razbio osvajača Eurokupa

Ovo je prvi put u povijesti ovog natjecanja (od 1976.) da je neka momčad triput uzastopno osvojila trofej
Piše: Dean BauerObjavljeno: 10. studeni 2023. 22:13

Još jedan trofej za Sandra Sukna na klupi Pro Recca. Talijanski i aktualni europski prvak osvojio je u Chiavariju i europski Superkup. Pro Recco, branitelj naslova Lige prvaka, pobijedio je prošlosezonskog osvajača Eurokupa, budimpeštanski Vasas 18:10 (3:1, 4:1, 3:4, 8:3).

Za Sandra Sukna ovo je 9. veliki trofej na klupi kluba iz Genove. Dosad ima po 2 naslova prvaka Italije, pobjednika Talijanskog kupa, Lige prvaka i sada 3 Superkupa Europe. Pro Reccu je to čak 9. trofej europskog Superkupa, te svojevrsni hat-trick.

Naime, ovo je prvi put u povijesti ovog natjecanja (od 1976.) da je neka momčad triput uzastopno osvojila trofej. Doduše, ima i Vasas rekord, ali ne baš za pohvaliti se. Mađarima je ovo bio 6. nastup u finalu Superkupa i 6. poraz.

30. travanj 2024 01:08