JOSIP BANDIC Cropix
PREOKRETOM DO SLAVLJA

Senzacija Hrvatica na Europskom prvenstvu: Velika pobjeda za izravan ulazak u četvrtfinale!

Naše su djevojke osvojile drugo mjesto u skupini A
Piše: Dean BauerObjavljeno: 27. kolovoz 2024. 19:20

GRČKA - HRVATSKA 13:14(5:5, 2:0, 1:3, 5:6)

ZAGREB - Plivalište uz Savu. Gledatelja 150. Suci: Müller (Njemačka) i Mercieca (Malta).

GRČKA: Konstantopoulou, Karampetsou 5 (2-2), Kovatsevits 1, Fouraki, Drakotou 1, Piovan, Klapsianou, Koureta 2, Papadapoulou, Tricha 4 (1-1), Krassa, Tzortakaki, Tsiara.

HRVATSKA: Medvešek, Stipanov, Desnica 1, J. Butić 2 (1-1), Ružić, Glas 2, Medić 1, Alamat 2, Srhoj, Rožić 4 (2-2), Jazvin, Kangler 2, Korać. IZBORNICA: Mia Šimunić.

PETERCI: Grčka 3-3, Hrvatska 3-3.

OSOBNE POGREŠKE: Grčka 9, Hrvatska 17.

TREĆA OSOBNA POGREŠKA: Ružić (25), Glas (26), Stipanov (30), Piovan (31).

Ovo je ipak iznenađenje! Hrvatska je pobijedila Grčku, značajno iskusniju reprezentaciju iz daleko jače lige, u 3. kolu A skupine U19 Europskog prvenstva za djevojke koje se igra u Zagrebu. Naše su djevojke osvojile drugo mjesto u skupini A, te izborile izravan ulazak u četvrtfinale, u krug najbolji 8 u Europi!

Svaka čast za djevojke, izabranice Mie Šimunić. Početkom zadnje četvrtine Grčka je povela 11:8 što je bila i najveća prednost u cijelom susretu, da bi u minuti i 15 sekundi Hrvatska izjednačila na 11:11 (Alamat 2 i J. Butić). Povele su Grkinje još jednom (12:11) da bi petercima Jelana Butić i Iva Rožić preokrenule u hrvatsku korist (12:13). Nakon novog izjednačenja, susret je pogotkom, ponovo iz kaznenog udarca, minutu i 19 sekundi do kraja pogodila za vodstvo i - pobjedu, te četvrtfinale.

Poredak skupine A: Mađarska 9, Hrvatska 6, Grčka 3, Francuska bez boda. Naše djevojke čekaju suparnice u četvrtfinalu koje je na rasporedu u četvrtak.

05. rujan 2024 10:57