NIKSA STIPANICEV/CROPIX
ČUDESAN PREOKRET

Senzacija u Beogradu: Hrvatska momčad na nevjerojatan način izgubila već dobivenu utakmicu

Vaterpolisti Primorja u posljednje dvije četvrtine nisu uspjeli postići niti jedan pogodak!
Piše: Davor BurazinObjavljeno: 14. siječanj 2021. 18:58

Partizan je svladao Primorje s 9:8 u prvoj utakmici skupine A u Beogradu, što znači da će u sljedećoj sezoni (2021-22) regionalne vaterpolske lige Hrvatska ostati s pet klubova u elitnom društvu, Srbija se izborila za četvrtog člana, a Crna Gora ostaje na svoja tri.

Lako za to, šteta je što je Primorje utakmicu izgubilo na nevjerojatan način. Naime, Riječani su u 15. minuti preko Vrbnjaka poveli 8:3, bio je to šesti pogodak u njihovoj seriji. Na žalost, bio im je to i posljednji pogodak, a Partizan je malo po malo grickao zaostatak. U 29. je srpski reprezentativac A. Mitrović izjednačio na 8:8, a nešto više od minutu prije kraja Amerikanac Schofield je dovršio čudesan preokret - 9:8.

Hrvatski prvak Jug se poigrao s Jadranom iz Herceg Novog. Igrači Vjekoslava Kobešćaka su suparnika ostavili bez pogotka punih 20 minuta. Od 1:2 u 6. minuti Murišića do 11:3 u 26. minuti Vučurovića. Dakle, Jug je u međuvremenu zabio deset golova, nezaustavljiv je bio Loren Fatović sa četiri.

SKUPINA BEOGRAD
PRIMORJE - PARTIZAN 8:9 (3:3, 5:0, 0:4, 0:2)
Plivalište Banjica. Suci: Mišković (Kotor), Abramović (Kotor).
PRIMORJE: F. Čubranić, Burburan, Božović, N. Čubranić, Letica, Brubnjak 2, Blažić, Vrbnjak 2, Rakovac 3, Augusti 1, Jurišić, Babić, Paparić, Olić, Car. Trener: Igor Hinić.
PARTIZAN: Bulajić, Božović 1, Barač 2, Nešić, Schofield 1, Jakšić 1, Radanović, A. Mitrović 1, Banović, Gak, Andrin 1, S. Mitrović 2, Glušac, Timotijević, Trener: Miloš Korolija.
PETERCI: Primorje -, Partizan 1-1.
PREKRŠAJI: Primorje 10, Partizan 12. TRI PREKRŠAJA: Andrin (30).

SKUPINA DUBROVNIK
JUG - JADRAN (HN) 12:3 (2:2, 3:0, 5:0, 2:1)
Plivalište Gruž. Suci: Tiozzo (Split), Đurašković (Podgorica).
JUG: Popadić (9 obrana), Obert 1, Fatović 4, Lončar 2, Kržić 1, Garcia, Ljepava 1, Merkulov 2, Papanastasiou 1, Zvono, Benić, Obradović, A. Vukojević (1 obrana), I. Vukojević. Trener: Vjekoslav Kobešćak.
JADRAN: Tešanović (11 obrana), D. Radović, Vučurović 1, Obradović, Vujović, Averka 1, Murišić 1, Gardašević, Đ. Radović, Muscat, Brkić, Petković, Đurović, V. Radović. Trener: Petar Radanović.
PETERCI. Jug 2-4, Jadran -.
PREKRŠAJI: Jug 4, Jadran 6.
REALIZACIJA IGRAČA VIŠE: Jug 0-2, Jadran 2-4 (50%).

-----------------------------------------------------------------------------------------------

Pobjede Mladosti i Jadrana

Mladost je otvorila turnir pobjedom protiv Šabca sa 13-10. Šabac je na poluvremenu vodio sa 6-5, no Mladost je u nastavku okrenula rezultat.

"Žabce" su predvodili Josip Vrlić i Luka Bukić sa po tri gola, dok je na suprotnoj strani Marko Janković zabio tri gola.

Splitski Jadran je bio bolji od Crvene zvezda sa 18-16 nakon izvođenja peteraca. Rezultat je nakon četiri četvrtine bio 13-13, a onda su jadranaši bili bolji s pet metara.

U splitskim redovima Antonio Dužević i Jerko Marinić Kragić zabili su po tri gola. Kod beogradskog sastava najefikasniji je bio Lazar Vićković sa četiri gola.

Pobjedom su otvorili turnir i vaterpolisti Jug Adriatic osiguranja koji su bili bolji od Jadrana iz Herceg Novog sa 12-3.

Nakon početnog odmjeravanja snaga, gdje je prvih osam minuta igre završilo 2-2, Jugaši u drugom dijelu ubacili u veću brzinu i iduće dvije četvrtine dobili su rezultatom 8-0 (3-0, 5-0). Do kraja su mirno priveli utakmicu kraju za konačnih 12-3.

Najefikasniji je u Jugovim redovima bio Fatović sa četiri gola, dok su Lončar i Merkulov zabili po dva gola.