ANTE BARANIC/CROPIX Cropix
LEN EUROKUP

Šibenčani se u Budimpešti približili velikom Vasasu pa stali, nitko nije imao rješenje za vratara Srbije

Nije ovo strašan poraz za Šibenčane, ali igra se još protiv nezgodnih Talijana i Španjolaca.
Piše: Davor BurazinObjavljeno: 08. listopad 2021. 20:35

VASAS – SOLARIS 12:5 (3:2, 3:3, 4:0, 2:0)

BUDIMPEŠTA – Plivalište Komjadi. Suci: Dervieux (Francuska), Polychronopoulos (Grčka).

VASAS: Mitrović, Brguljan, Vadovics 1, Ranđelović 1, Zerinvary 1, Mezei 1, Szatmari 1, Simon, Erdelyi 3(2), Batori 2, Bedo 1, Sedlmayer 1, Mizsei. Trener: Lajos Vad.

SOLARIS: Šparada, Malenica, Čondić-Kadmenović 1, N. Štrkalj, Kovalenko, Goreta 2, Kreković, Pelicarić, Penava, Bulat 2, Koprčina, Sirovec, L. Štrkalj. Trener: Jure Marelja.

PETERCI: Vasas 2-3, Solaris 0-1.

OSOBNE POGREŠKE: Vasas 14, Solaris 13. TRI POGREŠKE: Simon (24), Vadovics (28), Koprčina (29), Malenica (30).

ISKLJUČENJE S PRAVOM ZAMJENE: Brguljan (28).

Kad je Domagoj Bulat pogodio s igračem više za približavanje Solarisa na 5:6 protiv favoriziranog Vasasa, a bila je 15. minuta, tko je mogao pomisliti da će to biti posljednji zgoditak Šibenčana na ovoj utakmici? Više od 17 minuta momčad Jure Marelje je ostala suha, nitko nije bio u stanju uputiti šut kojim bi se probilo Branislava Mitrovića.

Teško se uopće dolazilo u situaciju šutnuti, još je i Goreta promašio peterac u 28. minuti. Poraz kao poraz nije strašan, znalo se otprije da je protiv Vasasa teško ravnopravno igrati, ali Solaris je uspio u prve dvije četvrtine. Vidjet ćemo što će to značit u sljedeće dvije utakmice drugog krugog kvalifikacija Eurokupa, protiv Ortigije i Sabadella.

19. travanj 2024 16:17