Navigation toggle

Niko Čubranić - 7 golova Rumunjima

 NIKŠA STIPANIČEV/CROPIX
ŠIBENIK SLAVI

Niko Čubranić srušio Rumunje i vodio Šibenčane do velike pobjede

U drugom dijelu utakmice Šibenčani su potpuno nadigrali, preplivali Rumunje, pogađali iz gotovo pa svih situacija
Piše: Dean BauerObjavljeno: 04. listopad 2025. 21:43

SOLARIS - RAPID BUKUREŠT 21:14 (5:4, 4:3, 5:3, 7:4)

SOLARIS: Pavić, Zvono 2, Brajković, R. Akrap, Bajić 1, Čubranić 7, Vlahović 2, Pelicarić 2 (1-1), Mijić (1-1), D. Bulat, Koprčina 5, T. Šparada 1, Sunara, Fajković. TRENER: Bruno Sabioni.

RAPID: Mihaluta, Kovats 2, Giga 2, Goreta 3 (1-1), Rath, Belu, Dragomirescu 1, Vrbnjak 3, Brebenel, Kari, Mihai 2, Sachetti, Buliga, Burda 1. TRENER: Szilard Demeter.

PETERCI: Solaris 2-2, Rapid 1-1

OSOBNE POGREŠKE: Solaris 12, Rapid 17. TREĆA OSOBNA POGREŠKA: Sachetti (28), Dragomirescu (30), R. Akrap (30).

REALIZACIJA IGRAČA VIŠE: Solaris 9-15 (60%), Rapid 6-9 (66%).

ŠIBENIK - Plivalište Crnica. Suci: Marquez (Španjolska) i Vasileiou (Grčka).

Solaris je na pragu ulaska u Eurokup. Šibenčani su u 2. kolu kvalifikacijske skupine koju igraju u svojem gradu svladali bukureštanski Rapid 21:14, na krilima izvanredno raspoloženih Nike Čubranića (7 golova čak), inače dečka koji je ljetos stigao u Solaris baš iz Bukurešta, ali iz momčadi tamošnjeg Dinama. Odmah do Čubranića bio je i peterostruki strijelac Eugen Koprčina.

image

Bruno Sabioni, trener Solarisa

NIKSA STIPANICEV Cropix

Solaris je cijelu utakmicu imao čvrsto u svojim rukama, sa stalnim vodstvom i bez puno bojazni da bi moglo ikako drukčije završiti. U prve dvije četvrtine suparnik je još donekle zadržavao kakvu-takvu nadu, zaostajući po 2 gola. Sredinom treće četvrtine trener Solarisa Bruno Sabioni je odmijenio vratara Roka Pavića za Eugena Sunaru. Nije to bio presudan trenutak, nisu zato Sunčani pobijedili, ali da je Sunara s nekoliko vezanih obrana dodatno podignuo samopouzdanje suigračima u napadu, to stoji. U drugom dijelu utakmice Šibenčani su uostalom potpuno nadigrali, preplivali Rumunje, pogađali iz gotovo pa svih situacija i zasluženo osvojili nova tri boda.

U momčadi iz Bukurešta najbolji su pak bili - Hrvati. Šibenčanin Antun Goreta koji je ujedno i kapetan Rapida, te Ivan Vrbnjak, također bivši igrač Solarisa, a prije toga i Mladosti odnosno Primorja EB.

U utakmici prije ove, druga je bukureštanska momčad, Steaua pobijedila Dinamo iz Tbilisija 14:8.

Nakon 2. kola stanje je jasno. Solaris i Steaua imaju po 6 bodova, te će u međusobnom srazu u nedjelju od 12.30 (ZonaSport TV) odlučivati o prvom mjestu u skupini. Ono vodi u grupu u kojoj ih već čekaju naš Jug AO, njemački Duisburg, te pobjednik kvalifikacijske skupine u katalonskoj Terrassi. No, u slučaju poraza, Solaris bi ostao na 6 bodova, a tada bi morao pričekati ishod preostale tri kvalifikacijske skupine. Naime, tri najbolja drugoplasirana sastava će nastaviti nadmetanje u Eurokupu. Steaua je inače po dosad viđenom u Šibeniku najjači suparnik Solarisa, momčad s 5 rumunjskih reprezentativaca, od vratara pa nadalje, te još k tomu 2-3 stranca iz Crne Gore i Srbije.

04. prosinac 2025 09:34