TOM DUBRAVEC Cropix
PREMIER LIGA

Tjedan iz pakla u Hrvatskoj za Crvenu zvezdu: Beograđani doživjeli i treći poraz u razmaku od četiri dana

Na splitskom turniru za prvaka Premier lige, hrvatski doprvak svladao srpskog
Piše: Dean BauerObjavljeno: 12. travanj 2024. 21:12

JUG AO - C. ZVEZDA 15:14 (3:3, 1:1, 2:2, 4:4 - 5:4)

CRVENA ZVEZDA: Mišović (8 obrana), Bursać 1, Danković, Marković, Subotić 3, Vasić 1, Gogov 2, Basara 1, Vukičević, Seman, Milojević, Radović 2, Ivanović, Popović. TRENER: Aleksandar Filipović.

JUG ADRIATIC OSIGURANJE: Popadić (4 obrane), Prkoča, Djerkovic, Lazić 3 (1-1), Merčep, Mozara, Daube 3 (1-1), Canas 1, Kržić, Burić, Grgurević 1, Žuvela 1, F. Čubranić (5 obrana), Burđelez. TRENER: Vjekoslav Kobešćak.

PETERCI: C. zvezda -, Jug AO 2-2.

RASPUCAVANJE PETERACA: 11:10 Vukičević; 11:11 Kržić; Basara - Čubranić brani; 11:12 Burić; 12:12 Vasić; 12:13 Lazić; 13:13 Subotić; 13:14 Daube; 14:14 Radović; 14:15 Mozara.

Nekako nam se čini da će dugo vremena vaterpolisti Crvene zvezde pamtiti ovaj tjedan koji su proveli u Hrvatskoj. Kad god bi skočili u bazen, izgubili bi utakmicu. U četiri dana - tri poraza. Od toga dva od istog suparnika, dubrovačkog Jug Adriatic osiguranja. Istog onog od kojeg su izgubili i u Gružu u utorak, tada u četvrtfinalu Eurokupa (15:9). U četvrtak su u poljudskom bazenu uvjerljivo poraženi od Jadrana (14:7). U petak su pak iznova poraženi od jugaša, jedino ovog puta minimalno, odnosno tek nakon izvođenja peteraca.

Susret 2. kola zaključnog turnira Premier lige načelno baš ni o čemu nije odlučivao, niti mogao presuditi. Oba sastava ne mogu u borbu za pokal, a u natjecanju poretka od 1. do 5. mjesta to i jest jedino bitno. Tko će biti treći, a tko peti... iskreno, manje bitno. Uostalom, danas se nitko niti ne sjeća tko je bio treći prije godinu dana.

Utakmice glede, ona je tri četvrtine bila poprilično izjednačena. Takvo je bilo i kretanje rezultata, a isto se da za prosuditi i temeljem rezultata po četvrtinama, iako... Malo manje od pet minuta do kraja jugaši su vodili 9:6. To je bila najveća prednost bilo koje momčadi u ovoj utakmici. U četiri i pol minute Beograđani su to uspjeli anulirati, ali ako mislite da je zbog tog bilo neke osobite ljutnje i vike na jugaškoj klupi, varate se. Trener Kobešćak je smireno i sa smiješkom na licu čak, komunicirao sa svojim igračima. U biti, već je to sasvim jasno naznačilo da ova utakmica baš i nije bila od presudne važnosti. Ni jednima, ni drugima.

16. travanj 2024 13:21