BOZIDAR VUKICEVIC Cropix
LIGA PRVAKA VATERPOLO

Vaterpolisti splitskog Jadrana poraženi na gostovanju kod Barcelonete, kobna je bila prva četvrtina

Barceloneta je privremeno s 21 bodom preuzela vodeću poziciju na ljestvici skupine A
Piše: HinaObjavljeno: 18. veljača 2023. 14:15

Vaterpolisti splitskog Jadrana poraženi su na subotnjem gostovanju kod španjolske Barcelonete sa 8-6 (4-0, 2-2, 1-1, 1-3) u utakmici 8. kola skupine A Lige prvaka.

Splićani su loše ušli u utakmicu pa su nakon prve četvrtine već bili u zaostatku od četiri pogotka, od čega se nisu uspjeli oporaviti sve do zadnje četvrtine, kad je bilo prekasno za preokret. Barceloneta je znalački održavala prednost i na kraju zasluženo došla do pobjede.

Po dva pogotka za Splićane postigli su Luka Bukić i Antonio Dužević, a po jedan Jerko Marinić Kragić i Marin Delić. Strijelce momčadi koju vodi hrvatski stručnjak Elvis Fatović predvodili su Felipe Perrone i Roger Tahulli sa po dva gola.

Barceloneta je privremeno s 21 bodom preuzela vodeću poziciju na ljestvici skupine A, ispred Olympiakosa i Pro Recca koji imaju po 18 bodova i utakmicu manje. Jadran je ostao na sedam bodova, što mu donosi šesto mjesto.