MARKO TODOROV/CROPIX Cropix
LOŠE OTVORILI DVOBOJ

Ferencvaros u Budimpešti slavio protiv dubrovačkog Juga i nanio mu drugi poraz u vaterpolskoj LP

Juga AO je poraženi na gostovanju u Budimpešti od domaćeg Ferencvarosa sa 9-7
Piše: HinaObjavljeno: 21. prosinac 2022. 23:56

Vaterpolisti dubrovačkog Juga Adriatic osiguranja poraženi su na gostovanju u Budimpešti od domaćeg Ferencvarosa sa 9-7 (3-1, 2-4, 1-1, 3-1) u utakmici 4. kola skupine B Lige prvaka.

Dubrovčanima je to drugi poraz u ovom natjecanju, zbog kojeg su pali na šesto mjesto sa četiri boda. Na čelo se probio Novi Beograd sa deset bodova, a slijede ga Brescia i Ferencvaros s bodom manje. Četvrti je mađarski OSC sa pet bodova, a petoplasirani Marseille ima četiri boda, kao i Jug. Na začelju su njemački Spandau s dva i španjolski Sabadall s jednim bodom.

Dubrovčani su loše otvorili dvoboj i dopustili domaćinu da povede sa 3-0. Momčad Vjeke Kobešćaka je tek u posljednjoj minuti prve četvrtine postigla prvi pogodak, ali je on bio pokretač Jugove serije od četiri gola kojom su Dubrovčani u 14. minuti poveli sa 4-3. Na poluvremenu je bilo 5-5, a nakon obostrano neefikasne treće četvrtine momčadi su i u zadnjih osam minuta ušle izjednačene (6-6).

Ferencvaros je golovima Molnara i Jansika poveo 8-6 te uspio zadržati tu prednost, jer su Dubrovčani i u zadnjoj četvrtini postigli tek jedan pogodak.

Sa po dva gola strijelce Juga su predvodili Maro Joković i Konstantinos Kakaris, a vratar Toni Popadić je imao deset obrana. Kod Ferencvarosa su po dva pogotka postigli Stylianos Argyropoulos i Nemanja Ubović. Mađari su imali realizaciju igrača više 6/10, a Jug 4/11.

Bila je to posljednja utakmica u Ligi prvaka u ovoj kalendarskoj godini. Natjecanje će biti nastavljeno utakmicama petog kola koje su na rasporedu 10. i 11. siječnja. Splitski Jadran će 10. siječnja gostovati kod grčkog Vougliamenija, a Jug AO će 11. siječnja ugostiti španjolski Sabadell.