BOZO RADIC/CROPIX Cropix
LIGA PRVAKA

Jadran još jednom poražen u Beogradu, Jugaši u završnici uspjeli slomiti neugodne Nijemce

Utakmice su za naše klubove imale malen rezultatski značaj. Splićani neće na završnicu, Jug hoće.
Piše: Dean BauerObjavljeno: 08. travanj 2022. 20:34

NOVI BEOGRAD - JADRAN 14:7 (3:2, 2:4, 5:1, 4:0)

BEOGRAD - Plivalište Vlaho Orlić. Gledatelja 400. Suci: Zwart (Nizozemska) i Schopp (Njemačka).

NOVI BEOGRAD: G. Pijetlović (10 obrana), S. Rašović, Mandić 3 (1), Tomić 2, Šušiašvili 2, D. Pijetlović 2, Gogov 1, Jakšić 2, Perković 1, Vlachopoulos, Drašović 1, V. Rašović, Coimbra Serra. TRENER: Igor Milanović.

JADRAN: L. Podrug, Burić 1, Marinić Kragić 2, Čagalj 1, Z. Butić 1, Pejković, Bukić, Harkov, Delić 1, Galić, Pavlović, A. Dužević 1, Anić (10 obrana). TRENER: Marin Kliškinjić.

PETERCI: Novi Beograd 1-1, Jadran -.

OSOBNE POGREŠKE: Novi Beograd 10, Jadran 11.

REALIZACIJA IGRAČA VIŠE: Novi Beograd 4-9 (44%), Jadran 4-11 (36%).

Vaterpolisti Jadrana i drugi su put u pet dana poraženi u gostima kod Novog Beograda, nakon prošle nedjelje u finalu Premier lige. Ovog puta je međutim utakmica, neovisno što se radilo o susretu Lige prvaka, bila gotovo pa nebitna. Naime, tri kola prije nadmetanja po skupinama, Jadran nije imao više ni teorijske izglede za završni turnir, dok je Novi Beograd i prije 1. kola bio siguran da su "unutra", zato jer su domaćini.

Splićani nisu ni doputovali kompletni budući da su nedostajali što bolesni, što ozlijeđeni kapetan Šetka, centar Dobud, nadareni mladi Stojanac, a nije bilo ni prvog trenera Mile Smodlake. Splićani su se zapravo i jako dobro držali prvi dio utakmice, u dva navrata vodili (6:5 u drugoj i 7:6 početkom treće četvrtine). No, od tog sedmog gola postignutoj u drugoj minuti druge dionice, više nisu postigli niti jedan. A primili su ih 8!

JUG AO - SPANDAU 04 12:9 (3:2, 4:3, 2:3, 3:1)

DUBROVNIK - Plivalište Gruž. Gledatelja 150. Suci: Jaumandreu (Španjolska) i Vogel (Mađarska).

JUG AO: Popadić (11 obrana), I. Vukojević, Fatović 2, Burđelez 1, Joković, Papanastasiou 2, Tomasović 1, Argyropoulos 2 (1), Kržić 2, Kakaris 2, Zvono, Žuvela, A. Vukojević. TRENER: Vjekoslav Kobešćak.

SPANDAU 04: Baksa (9 obrana), Nikolaides 3, Božić, Ćuk 1, Mar. Tkač, Jüngling, Strelezkij 1, Dedović, Stamm, Holod 3 (1), Restović, Pericas 1, Martens. TRENER: Petar Kovačević.

PETERCI: Jug AO 1-1, Spandau 04 1-1.

OSOBNE POGREŠKE: Jug AO 12, Spandau 04 12. ŽUTI KARTON: trener Kovačević (26). TREĆA OSOBNA POGREŠKA: Žuvela (27), Burđelez (27), Jünglich (27), Dedović (31).

REALIZACIJA IGRAČA VIŠE: Jug AO 4-11 (36%), Spandau 04 5-11 (45%).

Još jedna utakmica hrvatskih vaterpolista u Ligi prvaka, koja baš kao ni ona Jadranova u Beogradu, nije bila bitna za našu momčad. Jugaši su još kolo ranije osigurali plasman na završni turnir Lige prvaka, tako da je ova utakmica puno više značila momčadi iz glavnog njemačkog grada jer su se još uzdali uoči dolaska u Dubrovnik da bi mogli nekako do 4. mjesta u skupini. Možda ih je to djelomice i držalo dosta dugo u igri. Uostalom, sve do 4 sekunde prije kraja treće dionice bilo je 8:8. Tada je prvo iz kontre Papanastasiou pogodio za 9:8, pa početkom zadnje četvrtine i mladi Burđelez povećava na 10:8, sredinom četvrtine i Kržić na 11:8 i priča je tu zgotovljena.

- Mislim da utakmica nije bila pretjerano kvalitetna, ali je svaka pobjeda u Ligi prvaka vrijedna. Spandau je dobra momčad, mi smo treći u skupini, ostvaren je cilj u Europi i prije roka, te se sada u potpunosti posvećujemo polufinale našeg prvenstva - nakon utakmice će trener Gospara, Vjekoslav Kobešćak.

26. travanj 2024 05:04