Radnicki je ovoga puta u Kragujevcu slavio protiv Jadrana

PAUN PAUNOVIC/CROPIX Cropix
LIGA PRVAKA

Jadran poražen u Kragujevcu, Fatović bolji od Bijača i Bušlje u jako napetoj skupini A koja čeka rasplet

Radnički je na domaćem terenu pobijedio Jadran s 13:10, a obje ekipe su ispale iz europske završnice
Piše: Davor BurazinObjavljeno: 30. ožujak 2022. 22:24

RADNIČKI - JADRAN 13:10 (2:4, 5:4, 4:1, 2:1)

KRAGUJEVAC - Plivalište Park. Suci: Colombo (Italija) i Stavridis (Grčka).

RADNIČKI: Dobožanov (7 obrana), Branković 3, Stanojević, Janković, Ćuk, Radulović 2, Ukropina 1, Pljevančić 2, Toholj 1, Miličić, Lukić 3 (1), Vrlić 1, Todorovski. TRENER: Uroš Stevanović.

JADRAN: Podrug, Burić 2, Marinić Kragić, Čagalj 2, Butić, Radan, Bukić 3, Harkov 2, Delić, Dobud, Šetka 1, Stojanac, Anić (6 obrana). TRENER: Mile Smodlaka.

PETERCI: Radnički 1-1, Jadran -.

OSOBNE POGREŠKE: Radnički 12, Jadran 13. TREĆA OSOBAN POGREŠKA: Harkov (29).

REALIZACIJA IGRAČA VIŠE: Radnički 6-12 (50%), Jadran 9-12 (75%).

Jadran je poražen u Ligi prvaka u Kragujevcu, Radnički je 7:9 iz 17. minute pretvorio u 12:9 u 25. minuti, te tako slavio u ovoj nevažnoj utakmici. Oba kluba, naime, ionako neće sudjelovati na europskoj završnici, ali će ovoga vikenda biti dio regionalnog Final Foura u Beogradu. Stoga je ova utakmica pala u drugi plan, Jadran se pripremao za polufinalni ogled u subotu protiv Juga, a Radničkom će suparnik biti Novi Beograd. E, to će biti zanimljivo.

Jadran je, inače, otvorio s 3:0 (Bukić, Harkov, Šetka) s tri realizacije igrača više. Ta realizacija je bila savršena sve do 17. minute, osam od osam nakon pogotka Čaglja za 7:9. Nakon toga je malo stalo, promašena su sljedeća tri viška i u tome periodu je domaćin napravio preokret. Ipak, 9 od 12 je fantastična realizacija, vrlo ohrabrujuća za sudar protiv Dubrovčana.

Fatović pobijedio Bijača i Bušlju

Derbi kola u A skupini dobio je Elvis Fatović na klupi Barcelonete. Uvjerljivo bolji od Olympiacosa naših Bušlje i Bijača, od prve minute s relativno brzo ostvarenim uvjerljivim vdstvima (5:2 i 7:3). Budući da je i Ferencvaros slavio u Beogradu, u ovoj je skupini izanredno "gusto" u vrhu, a jedini siguran za završni turnir je Novi Beograd. Zato jer ga i organiziraju. Još tri mjesta su slobodna, a najbliži jednom od njih je Brescia.