VOJKO BASIC/CROPIX
LIGA PRVAKA

Jug poražen u dramatičnoj utakmici koja je bila neizvjesna do samog kraja, to im je drugi poraz u skupini

Vaterpolist Jug Adriatic osiguranja poraženi su od mađarskog Ujbuda s 11:12 (3:3, 2:2, 2:4, 4:3)
Piše: Dean BauerObjavljeno: 22. prosinac 2021. 20:55

JUG AO - OSC 11: 12 (3:3, 2:2, 2:4, 4:3)

JUG AO: Popadić (6 obrana), I. Vukojević, Fatović, Zvono, Joković 2, Papanastasiou 1, Tomasović 1, Argyropoulos 2, Kržić 1, Kakaris 3, Benić, Žuvela 1, Jurišić. TRENER: Vjekoslav Kobešćak.

OSC: Levai (10 obrana), Sziladi, Manhercz 3, Varnai, Salamon, Csacsovszky 5, Dala 1, Toth 2, V. Vigvari, Burian 1, Bundschuh, Harai, Devai. TRENER: Daniel Varga.

OSOBNE POGREŠKE: Jug AO 11, OSC 16. TREĆA OSOBNA POGREŠKA: Benić (26), Varnai (30), Žuvela (31).

REALIZACIJA IGRAČA VIŠE: Jug AO 7-15 (46%), OSC 5-10 (50%).

Mađari su u nevrijeme stigli u Dubrovnik. U zaletu su, vodeća su momčad Mađarskog prvenstva, u posljednje tamošnjem ligaškom susretu, u gostima su u derbiju pobijedili Szolnok 9:8, a dočekao ih je Jug AO koji je nokautiran nedavno u Zagrebu u finalu našeg Kupa. Varljiv je i broj bodova u do sada pet odigranih utakmica - Jug 12, a OSC 7. Gosti naime vrijede puno više. Imaju i “onog” Manhercza koji nas je torpedirao u polufinalu OI u Tokiju sa 7 golova...

Tri četvrtine igralo se u egalu, Popadić je dobro branio i Jug je imao 7:6, posljednje vodstvo na utakmici... Gosti su s vanjskih pozicija došli do 8:7, s igračem više, Csacsovszky odvodi OSC na dva razlike, prvi put za bilo koju momčad na utakmici.

S tih minus dva je Jug ušao u posljednjih osam minuta (7: 9), a u 22. sekundi četvrte četvrtine bilo je 7:10 nakon petog gola Csacsovszkog. Uzvraćaju naši Grci (Argyropoulos i Kakaris) za 9:10. Kod rezultata 9:11, tri minute prije kraja Fatović ne realizira igrača više, potom ni Žuvela, da bi tek iz trećeg pokušaja brojčanu prednost realizirao Kakaris za 10:11, minutu i 43 sekunde prije kraja. Tomasović je realizirao igrača više i to je bilo 11:12, točno 44 sekunde prije kraja utakmice. OSC nije realizirao svoj posljednji napad, Jug je imao 15 sekundi za bod, u čemu nisu uspjeli.

- Bili smo nedisciplinirani u igri, nismo se držali dogovora i nastavili smo igru iz Zagreba, a tako se ne može dobiti momčad ovakve kvalitete kakvu ima OSC. U drugom dijelu sezone morat ćemo poraditi na tome. Mađari zasluženo odnose bodove - nezadovoljno će trener Juga AO Vjeko Kobeščak.

Prolaz na Final 8 Lige prvaka, bez obzira na poraz ne bi trebao biti upitan, ali drugi uzastopni poraz u teškim ispitima svakako nije dobar jer u ovom klubu letvica je uvijek visoko podignuta. Tog imperativa moraju biti svjesni i treneri i igrači.

23. travanj 2024 18:08