Dubrovnik, 061023. Vaterpolo utakmica Jug AO - Pro Recco na bazenu u Gruzu. Na fotografiji: Marko Zuvela 12, Giacomo Cannella 4.

TONCI PLAZIBAT Cropix
LIGA PRVAKA

Jugaši razbili Dinamo za prvi trijumf ove sezone, domaćini prvi gol postigli tek u trećoj četvrtini

Uvjerljiva i očekivana pobjeda našeg predstavnika u 3. kolu Lige prvaka
Piše: Dean BauerObjavljeno: 17. listopad 2023. 18:17

DINAMO - JUG ADRIATIC OSIGURANJE 5:12 (0:2, 0:3, 1:4, 4:3)

TBILISI - Gradsko plivalište. Suci: Bender (Njemačka) i Koryzna (Poljska).

DINAMO: Razmadze (6 obranaI, Vešaguri, Ahvlediani, Džihtsijarenka, Tkešelašvili, Vapenski 1 (1-1), Vlahović 1 (1-1), Tankosić 2, Imnaišvili, Magrakvelidze, Jahaia, Pješivac 1, Kapanadze (1 obrana). TRENER: Dejan Stanojević.

JUG ADRIATIC OSIGURANJE: Popadić (9 obrana), Zvono, Djerkovic, Lazić 1, Joković 1 (1-1), Mozara, Daube 5 (3-3), Cabanas, Kržić 1, Burić 2, Grgurević, Žuvela 2, Jurišić. TRENER: Vjekoslav Kobešćak.

PETERCI: Dinamo 2-2, Jug Adriatic osiguranje 3-3.

OSOBNE POGREŠKE: Dinamo 16, Jug Adriatic osiguranje 14. TREĆA OSOBNA POGREŠKA: Tkešelašvili (19), Kržić (22), Grgurević (26), Žuvela (30).

REALIZACIJA IGRAČA VIŠE: Dinamo 3-12 (25%), Jug Adriatic osiguranje 7-12 (4+58%(+).

Rano i vrlo brzo je ova utakmica odlučena. Uostalom, osim konačnog rezultata i još će neke brojke sve reći. Prvi su pogodak domaćini postigli u trećoj tek četvrtini, u 21. minuti i to tek u 9. napadu s igračem više. Crnogorac Pješivac je bio strijelac s vratnice. To je u tom trenutku bio pogodak kojim je Dinamo smanjio, ako je to primjereno napisati, na 1:8. Uostalom, svi strijelci za Dinamo bili su isključivo stranci - Hrvat, Crnogorac i dvojica Srbina. Gotova priča! Bila je gotova već onog trenutka kada su uopće Gospari ušli u bazen u Tbilisiju.

Jugaši su tako u skladu s očekivanjima uknjižili prvu pobjedu ove sezone u Ligi prvaka, u gostima kod daleko najslabije momčadi u skupini, usudili bi se napisati i najslabije u cijelom ovom natjecanju. Jugaši će sljedeću utakmicu u Ligi prvaka odigrati 1. studenog doma kada im dolazi Olympiacos.

Sabadell šokirao Novi Beograd

Najveće iznenađenje 3. kola, ali i cjelokupnog dosadašnjeg dijela vaterpolske Lige prvaka pripada slavlju španjolskog Sabadella koji je u gostima svladao doprvaka Europe ubitačnom zadnjom četvrtinom.

Skupina A: Novi Beograd - Sabadell 10:12 (4:2, 3:2, 3:4, 0:4) i Steaua - Brescia 8:17 (3:3, 0:5, 3:5, 2:4)

Poredak: Sabadell 7, Novi Beograd 6, Brescia 5, Steaua 0.

Skupina B: Pro Recco - Olympiacos 12:11 (3:3, 5:4, 3:3, 1:1 - Lončar i Bušlje po 1 za Grke), ranije Dinamo - Jug AO 5:12.

Poredak: Pro Recco 9, Olympiacos 5, Jug Adriatic osiguranje 4, Dinamo 0. (dba)

Održan ždrijeb kvalifikacijskih skupina za Hrvatski kup

U prostorijama Hrvatskog vaterpolskog saveza u utorak je održan ždrijeb kvalifikacija Hrvatskog kupa, na kojem je osam momčadi podijeljeno u dvije skupine kojima će domaćini biti Zagreb i Šibenik.

Turniri će biti odigrani od 27. do 29. listopada. Na zagrebačkom turniru će sudjelovati Mladost, Medvečak, riječko Primorje EB i korčulanski KPK, na šibenskom će uz domaći Solaris nastupiti splitski klubovi Mornar i Split te Zadar 1952.

Samo će se pobjednici oba turnira plasirati na završni turnir na kojem će se pridružiti prošlogodišnjim finalistima, Jug Adriatic osiguranju i splitskom Jadranu, koju su stekli pravo na izravan plasman.

Domaćin završnog turnira Hrvatskog kupa je Zadar, a termin odigravanja utakmica je 1. i 2. prosinca ove godine. (Hina)

01. svibanj 2024 04:10