Jugaši nisu izdržali protiv Jadrana iz Herceg Novog

VK JUG ADRIATIC OSIGURANJE
PRVI PUT OD 2003.

Najtrofejniji hrvatski klub nakon 21 godine bez Lige prvaka. Jedna od najvećih pobjeda u povijesti nije bila dovoljna

Završen je kvalifikacijski turnir za ulazak u elitni rang europskog vaterpola
Piše: Dean BauerObjavljeno: 15. rujan 2024. 14:33

JUG ADRIATIC OSIGURANJE - BANJA LUKA 24:1 (8:0, 6:1, 5:0, 5:0)

DUBROVNIK - Plivalište Gruž. Gledatelja 50. Suci: Boudramis (Grčka) i Kovacs-Csatlos (Mađarska). Opunomoćenik: Rakovec (Slovenija).

JUG ADRIATIC OSIGURANJE: Popadić, Burđelez 4, Djerkovic 1, Zvono 2 (1-1), Prkoča 4, Pavlić 2, Mozara 1, Brajović 5 (1-1), Kržić 3, Burić, Herceg 2, Žuvela, Jurišić. TRENER: Vjekoslav Kobešćak.

BANJA LUKA: Milovanović, Jovanović, Čurlić, Stevandić 1, Đukić, Rajić, S. Glavić, V. Glavić (0-1), Videkanić, Kojčinović, Glišić, Vujković, Jagodić. TRENER: Slobodan Grahovac.

PETERCI: Jug Adriatic osiguranje 1-1, Banja Luka 0-1.

OSOBNE POGREŠKE: Jug Adriatic osiguranje 3, Banja Luka 7. TREĆA OSOBNA POGREŠKA: Glišić (24)

REALIZACIJA IGRAČA VIŠE: Jug Adriatic osiguranje 3-4 (75%), Banja Luka 0-2.

Jugaši jesu pobijedili u zadnjem kolu kvalifikacijskog turnira za Ligu prvaka u Dubrovniku, ali radosti velike nema. Naime, Dubrovčani su završili turnir na 2. mjestu i nisu se uspjeli plasirati u Ligu prvaka. Ovo je inače prvi put u zadnji 21 godinu, još od sezone 2003./04. da jugaši neće igrati u elitnom rangu europskog vaterpola.

Istina, bit će i dalje Europe u Gružu, ali u Eurokupu. Dubrovčanima sada preostaje naime kvalifikacijski turnir za Eurokup, nadmetanje koje su osvojili ove godine odnosno prošle sezone pobijedivši u finalu na Kantridi momčad Primorja EB. U drugoj utakmici 4. kola skupine u Dubrovniku, Jadran (HN) - Barcelona 14:10.

Konačan poredak: Jadran (HN) 12. Jug Adriatic osiguranje 9, Barcelona 6, Dinamo Bukurešt 3, Banja Luka 0. (dba)

15. rujan 2024 14:34