Vjekoslav Kobeščak

TONCI PLAZIBAT Cropix
Gospari u teškoj krizi

Najveće iznenađenje 8. kola Lige prvaka: Jug na šokantan način izgubio usred Dubrovnika

‘Prosuli smo i više od pobjede u Berlinu i mislim da će sada biti vrlo teško izboriti plasman u četiri najbolja‘
Piše: Davor BuconićObjavljeno: 17. veljača 2023. 21:17

JUG AO - SPANDAU 04 11:13 (3:4, 2:1, 2:4, 4:4)

DUBROVNIK - Plivalište Gruž. Suci: Achladiotis (Grčka) i Kovacs-Scatlos (Mađarska).

JUG AO: Popadić (7+1 obrana), Burđelez 1, Fatović 1, Zvono 1, Joković 3, I. Vukojević, Mozara, Lazić 3, Kržić, Kakaris, Grgurević, Žuvela 2 (2-3), Jurišić. TRENER: Vjekoslav Kobešćak.

SPANDAU 04: Baksa (6 obrana), Gbadamassi 2, Prioteasa 1, Tkač 1, Božić 1, Strelezkij 2 (0-1), Marziali 1, Chiru, Holod 5 (3-3), Restović, Šepeljev, Vernet Schweimer. TRENER: Athanasios Kechagias.

PETERCI: Jug AO 2-3, Spandau 04 3-4.

OSOBNE POGREŠKE: Jug AO 12, Spandau 04 15. TREĆA OSOBNA POGREŠKA: Kržić (19), Šepeljev (29).

REALIZACIJA IGRAČA VIŠE: Jug AO 5-12 (42%), Spandau 04 2-8 (25%).

Kakvu su šamarčinu "popili" jugaši! Prije 9 dana pobijedili su u 7. kolu Lige prvaka Spandau 04 u Berlinu - 12:11 da bi u 8. kolu sve to prosuli porazom u Dubrovniku protiv istih tih Nijemaca - 13:11.

- Prosuli smo i više od pobjede u Berlinu i mislim da će sada biti vrlo teško izboriti plasman među četiri najbolja u skupini i probiti se na završni turnir u Beograd. To tablica sada neće još pokazati, ali to je tako - iskreno će nakon utakmice trener jugaša, Vjekoslav Kobešćak. Krenuo je trener i dalje.

- Naša igra ide od lošijeg na gore i to već dva mjeseca, nakon novogodišnje pauze. Oni su odigrali jako dobro, dobro su se pripremili i iskoristili su svaku našu grešku i slabost. Pokazalo se da imamo jako puno slabosti u momčadi. Jednostavno nismo kompaktni i stalno padamo u formi kakao individualnoj tako i momčadskoj, a padamo i s energijom.

A dobro je počelo, u prvom napadu u 19. sekundi Kakaris na dva metra zarađuje peterac kojega u vodstvo pretvara Žuvela. Tko tada na tribinama nije protrljao ruke uz komentar "ovo sigurno dobivamo". Gosti su izjednačili preko centra Marzialija koji je tijekom cijelog susreta prijetio i zarađivao isključenja i peterce. Valja pridodati inače da je Spandau 04 u Berlin došao bez drugog centra, našeg Matea Ćuka koji je u Berlinu dobio crveni karton, te je stoga njemački sastav u Gružu čak imao, shodno pravilima, i igrača manje u rotaciji. Samo 12 igrača. No, i takvi su svladali hrvatskog prvaka,

Nijemci su pokazali veliku agresivnost što im je donijelo vodstvo u nastavku prve četvrtine. U drugom dijelu Joković pogađa za 4:4, a Lazić za drugo vodstvo - 5:4. U poluvremenu je još bilo dobro, za mnoge samo - 5:5. Maro Joković svojim trećim pogotkom za 6:5 i Žuvela iz peterca za 7:6 ne daju još naslutiti igrački i rezultatski pad. On je međutim brzo uslijedio. Do kraja te, treće četvrtine tri gola gostiju za puni preokret (7:9), a bit će i još gore nakon tri minute igre u zadnjoj četvrtini kada je Spandau 04 otišao na velikih plus 4 ili 7:11. Nijemci su napravili mini-niz od 5:0!

Slamka spasa ukazala se 3 minute i 6 sekundi prije kraja kada je mladi ljevoruki Zvono zavukao loptu u mrežu za minus dva (10:12). I tu se utakmica još jednom prelomila. Popadić brani, Fatović bježi u kontru. Lopta pada ispred Jugovog kapetana, ali "dobiva žabicu" i odskače u naručje vratara Bakse. U rekontri Spandau pogađa za 13:10 i utakmica je izgubljena - 11:13.

Malo tko se nadao ovakvom raspletu. Sljedeći dubrovački gost u Ligi prvaka je OSC. Mađare se mora dobiti jer od puta u Beograd početkom lipnja neće biti ništa.

Pobjede tri domaćina

Jedini domaćin u ovom kolu B skupine koji je podbacio je nažalost hrvatski prvak. Ostali su domaći sastavi slavili.

Rezultati 8. kola: Novi Beograd - Sabadell 16:11, Ferencvaros - OSC 12:11 i Brescia - Marseille 15:13.

Poredak: Brescia 21, Novi Beograd 19, Ferencvaros 19, Jug AO 11, Spandau 04 8, OSC 6, Sabadell 4, Marseille 4.

25. travanj 2024 10:03