Arhivska fotografija

NIKOLINA VUKOVIC STIPANICEV Cropix
VATERPOLO PREMIER LIGA

Raspucana večer u Dubrovniku, golijada od 29 pogodaka nikoga nije iznenadila, a sada slijedi poslastica

U trećoj četvrtini domaćin je demonstrirao silan napadački arsenal s vanjskih pozicija
Piše: D. BuconićObjavljeno: 16. rujan 2023. 20:08

JUG ADRIATIC OSIGURANJE - SOLARIS 19:12 (5:2, 4:3, 6:3, 4:4)

JUG ADRIATIC OSIGURANJE: Popadić (14 obrana), Prkoča 1, Djerkovic 1, Lazić 1, Joković 2, Vukojević 3, Daube 3, Cabanas 3, Kržić 1, Burić 4, Pavlić 1, Žuvela 2, Jurišić (1 obrana), Bjelopera 1.

TRENER: Vjekoslav Kobešćak.

SOLARIS: M. Šparada (5 obrana), Bralić, Brajković, R. Akrap 1, Jakovčević, Petković 4, D. Akrap 2, Pelicarić 3, Vrdoljak, Bulat 1, N. Burburan 1, Babara, L. Štrkalj, Desnica.

TRENER: Denis Seferović.

PETERCI: Jug Adriatic osiguranje 3-3, Solaris -. OSOBNE POGREŠKE: Jug Adriatic osiguranje 12, Solaris 7. TREĆA OSOBNA POGREŠKA: Prkoča (31), R. Akrap (32).

REALIZACIJA IGRAČA VIŠE: Jug Adriatic osiguranje 2-4 (50%), Solaris 5-12 (42%)

DUBROVNIK - Plivalište Gruž. Suci: Prančić i Banovac. Opunomoćenik: Prvan (svi iz Splita).

Prije premijerne utakmice u novoj sezoni Premier lige, svi u Gružu prisjetili su se u petak preminulog vaterpolskog trenera Petra Kušelja (88. godina). U nastavak Jugove pobjedonosne serije nije se sumnjalo. Nakon tri europske pobjede stigla je i prva u regionalnom nadmetanju.

Gosti su, u prvom napadu poveli pogotkom Pelicarića. Potom je krenula već sada prepoznatljiva Jugova igra, agresivan dugačak presing popraćen sa šest obrana Tonija Popadića, brza tranzicija i jak napad. Joković dva gola, te Djerkovic, Kržić i Pavlić (peterac) s po jednim pogotkom, uz isplivanu kontru Cabanasa, za - 5:2. Petković i Pelicarić pogađaju za 5:4. Slijedi odgovor, serijom 4:0, s po dva pogotka raznovrsnog Burića i Žuvele. Jugaši igra obranu u kojoj se oslanja na vratara i kapetana Popadića koji je do poluvremena sakupio 11 obrana.

U trećoj četvrtini domaćin je demonstrirao silan napadački arsenal s vanjskih pozicija, Daube 3, Burić 1, Bjelopera 1, Lazić 1. Šibenčani baš dobri, mladi, lagani, dobri plivači. Četvrti dio počeo je minijaturom Rina Burića koji je na dva metra podigao loptu s vode desnom, a poentirao lijevom rukom. Uzvratio je dalekometnim pogotkom "haubica iz Vrpolja", Antonio Petković. Dobro se, obostrano, igra. Popadić je mjesto prepustio Jurišiću pa gosti lakše dolaze do pogodaka. Petkoviću se, i dalje, ne smije pustiti slobodan šut.

Utakmica je dobro došla trenerima Kobeščaku i Seferoviću za odigrati na treningu naučeno pa ne iznenađuje na kraju golijada s 29 pogodaka. Novo vaterpolsko druženje u Gružu je 6. listopada kada u 1. kolu Lige prvaka stiže Sandro Sukno s Pro Reccom.

06. svibanj 2024 02:50