DAMIR KRAJAC/CROPIX Cropix
NEISKORIŠTENA PRILIKA

Splićani poraženi ‘na prepad‘, Brescia u napetoj utakmici pobijedila Jadran u 7. kolu Lige prvaka

Talijani su slavili sa 6:5 i tako splitski sastav zacementirali na šestom mjestu
Piše: Dean BauerObjavljeno: 11. siječanj 2022. 22:31

BRESCIA - JADRAN 6:5 (2:1, 0:1, 1:1, 3:2)

BRESCIA: Tešanović, Dolce 2, C. Presciutti, Rivetti, Lazić, Balzarini, Gianazza, Luongo 1 (1), Di Somma 3, Gito. TRENER: Alessandro Bovo.

JADRAN: Burić, Marinić Kragić, Čagalj, Janković, Pejković, Bukić 1, Harkov 2, Delić 1, Dobud, Stojanac 1, Dužević, Anić. TRENER: Mile Smodlaka.

PETERCI: Brescia 1:1, Jadran -. OSOBNE POGREŠKE: Brescia 13, Jadran 12.

REALIZACIJA IGRAČA VIŠE: Brescia 2-10 (20%), Jadran 3-13 (23%).

_____________________________________________________________

Točno na sredini natjecanja temeljnog dijela Lige prvaka (bez završnog turnira), nakon sedam odigranih kola, Jadran ostaje sada još malo čvršće "usađen" na 6. mjestu i sa sve manje izgleda za probiti se među prve tri momčadi koliko će iz ove skupine na Final 8 u Beogradu. Šanse su istini za volju bile dosta malene i prije gostovanja jadranaša na sjeveru Italije, prije njihova polaska u Bresciu, ali... ukazala se prilika za učiniti i nešto više.

Naime, na sam dan utakmice Brescii su otpala zbog pozitivnih testova čak četvorica igrača i to sjajnih. Vapenski, ljevak iz Novog Sada, pa odličan kanadski centar Constantin-Bicari, zatim pouzdani domaći igrači Alesiani, a posebno talijanski reprezentativac Renzuto. Uostalom, od 13 igrača ili mjesta u momčadi, domaći trener je mogao skupiti tek 10 igrača! S tim da tu valja pridodati da su Gitto, Di Somma i Presciutti, od reda najiskusniji u Brescii dobili negativan test tek prije utakmice, te da nisu trenirali punih 12 dana! Da, jasno da se ukazala toga velika prilika, neovisno tomu što niti Jadran nije bio kompletan, bez kapetana Anđela Šetke, te Zvonimira Butića.

U takvim, čudnim okolnostima j u biti čudna bila i utakmica, Ili možda, baš u skladu s prilikama. Nakon tri četvrtine je rezultat bio 3:3. Kao malo bolja ili golovima bogatija nogometna utakmica. Realizacija igrača više oba sastava ispodprosječna, pa i lošije od toga. Brescinih 2-12 zvuči jednako loše kao jadranovih 3-13. Šutevi bilo ishitreni ili solidno neprecizni, ali... Doista tu ne treba kritizirati igrače za ovakvu predstavu. Skupina jedna "skrpanih" zdravih igrača, ne zaboravimo i da je Jadran donedavno imao 5-6 igrača "izvan stroja", jednostavno nije bila u stanju odigrati kvalitetnije, na višoj razini. Ne u ovakvoj situaciji, bez ili s minimalno treninga.

Jadran je bio u jednom trenutku blizu pobjede, nakon gola Delića za vodstvo 4:3 malo manje od 6 minuta do kraja utakmice, ali tada... Prvo Luongo iz peterca poravnava, zatim nakon nerealiziranog napada s igračem više Splićana, slijedi kontra koju Di Somma završava vodstvo Brescie (5:4). Inače prvim vodstvom Talijana od prve četvrtine, da bi već u sljedećem napadu, sada s dva metra Dolce zagorčao Splićanima pogotkom za 6:4. Tri gola talijanskog prvaka u samo dvije minute. Uspio je Jadran u zadnjoj minuti preko mladog i jako nadarenog Stojanca smanjiti (6:5), točno 44 sekunde do kraja. Brescia je odigrala dugačak napad s nepreciznim šutom, a u preostalih 14 sekundi Jadran je uspio izboriti igrača više, pronaći Delića na lijevom krilu, ali je njegov udarac u zadnjoj sekundi obranio Crnogorac na vratima Brescie, Tešanović.

Rezultati i tablica

Ostali rezultati 7. kola: Olympiacos - Radnički 11:7 (Bijač 11 obrana za Grke), Dinamo - Ferencvaros 7:14 i Barceloneta - Novi Beograd 12:12.