Splićani u poljudskom trileru stigli do vrijednog boda, Srbi nisu mogli sačuvati veliku prednost

Ovaj bod možda i neće biti dovoljan na kraju, no vaterpolisti Jadrana remi mogu - slaviti.
Piše: Toma DragičevićObjavljeno: 24. siječanj 2023. 20:35

JADRAN - RADNIČKI 10:10 (2:2, 0:1, 2:3, 6:4)

SPLIT - Bazen na Poljudu. Suci: Boudramis (Grčka) i Schwartz (Izrael).

JADRAN: Marcelić (7 obrana), Burić 2, Marinić Kragić 3, Čagalj, Butić 2, Pejković, Bukić 1, Zović 2, Delić, Dobud, Šetka, Dužević, Anić. TRENER: Jure Marelja.

RADNIČKI: Dobožanov (15 obrana), Branković, Stanojević 1, Janković 1, Ćuk 2, Vico, Ukropina 2, Gavrilović, Pljevančić, Radulović 2, Lukić, Vrlić 2, Milutinović. TRENER: Uroš Stevanović.

PETERCI: Jadran -, Radnički -. OSOBNE POGREŠKE: Jadran 14, Radnički 17. TRI OSOBNE POGREŠKE: Lukić (22), Pljevančić (28).

REALIZACIJA IGRAČA VIŠE: Jadran 4-17 (23,5%), Radnički 3-14 (21,4%).

Vaterpolisti Jadrana u 6. su kolu skupine A Lige prvaka u svom bazenu na Poljudu odigrali 10:10 s Radničkim iz Kragujevca, izravnim konkurentom za plasman na Final Eight u Beogradu. Iako zbog ovog posljednje navedenog bod kod kuće ni u kojem slučaju nije "dobar posao" za Juru Marelju i njegove momke, po svemu što se događalo u utotrak navečer, Jadran na kraju svega može - slaviti. Jer, povesti 2:1 u petoj minutI, pa ostati bez gola u sljedećih deset na ovoj razini u pravilu znači poraz. Međutim, Jerko Marinić Kragić i Domagoj Zović su golovima u posljednjoj minuti donijeli izjednačenje, poništili stalnu prednost Radničkog tijekom utakmice.

Da je u ovom susretu "na stolu veliki ulog" vidjelo se od prve sekunde jer, recimo, polovica od 20 golova palo je u posljednjoj četvrtini. Sredinom treće je pak rezultat bio - 3:3. I dok je s gostujuće strane za to zaslužan bio raspoloženi vratar Lazar Dobožanov, Splićani minimalan zaostatak mogu zahvaliti - sreći, jer su igrači Radničkom u razdoblju bez njihovog gola triput pogađali okvir vrata. Nakon što se pak Jadran s 3:6 približio na 5:6, gosti su distancu od dva gola držali sve do posljednje minute. Zovićev gol za izjednačenje stigao je šest sekundi prije kraja, sjajni ljevak pogodio je s desnog krila suprotni kut Dobožanovljevog gola. Borba za Final Eight Lige prvaka se nastavlja...

U 6. kolu skupine A igrao se i derbi u Barceloni u kojem je Pro Recco Sandra Sukna razbijanjem Barcelonete uzvratio momčadi Elvica Fatovića za poraz u Genovi. Također, Olympiacos je "pomeo" Vouliagmeni, dok hrvatski kvintet Hannovera predvođen Andrijom Bašićem (4) iskombinirao 10 od 14 golova za pobjedu u Tbilisiju.

6. KOLO, SKUPINA A: Olympiacos (Bijač 9 obrana, Bušlje 2 gola) - Vouliagmeni 14:6, Barceloneta (trener Fatović) - Pro Recco (trener Sukno, Lončar -) 5:11, Dinamo Tbilisi (Vlahović 2) - Waspo98 Hannover (Bašić 4, Lozina 2, Benić 2, Ćorušić 1, Macan 1) 11:14, Jadran - Radnički 10:10.

POREDAK: Pro Recco 15 bodova, Olympiacos 15, Barceloneta 15, Radnički 8, Vouliagmeni 7, Jadran 7, Waspo98 Hannover 3, Dinamo Tbilisi 0.

16. travanj 2024 18:19