Jerko Marinić Kragić

TOM DUBRAVEC Cropix
SLAVLJE JADRANA

Velika fešta na Poljudu i utakmica dostojna Lige prvaka! Splićani pobijedili velike favorite

Jadranaši u najjačoj postavi, ali Vasas s hrpom reprezentativaca. Bila je to sjajna utakmica.
Piše: Dean BauerObjavljeno: 14. listopad 2022. 21:55

JADRAN - VASAS 13:11 (2:4, 3:2, 4:4, 4:1)

SPLIT - Plivalište Poljud. Suci: Courbin (Francuska) i Gomez (Španjolska)

JADRAN: Marcelić, Burić, Marinić Kragić 4 (3-3), Čagalj, Z. Butić 2, Pejković 1, Bukić 1, Zović 1, Tomasović, Dobud 3, Šetka, Dužević 1, Anić. TRENER: Mile Smodlaka.

VASAS: B. Mitrović, Dr. Brguljan 1, Zerinvary, Ranđelović 1, Konarik 2 (1-1), Mezei 1, Simon, Nagaev 2, Erdelyi 1, Batori 2 (1-1), Bedo, Sedlmayer 1, Mizsei. TRENER: Slobodan Nikić.

PETERCI: Jadran 3-3, Vasas 2-2.

OSOBNE POGREŠKE: Jadran 15, Vasas 18. ŽUTI KARTON: trener Smodlaka (12), trener Nikić (22). TREĆA OSOBNA POGREŠKA: Zerinvary (16), Konarik (25), Ranđelović (26), Burić (29), Pejković (31).

REALIZACIJA IGRAČA VIŠE: Jadran 7-14 (50%), Vasas 5-12 (41%).

Utakmica dostojna ne kvalifikacija, već susret kvalitete za neku od skupina Lige prvaka. Doduše, po imenima obaju sastava i za očekivati. Vasas je ove sezone jedan od kandidata za naslov prvaka Mađarske. Momčad koja je gotovo pa u cijelosti sazdana od što aktualnih ili donedavnih reprezentativaca Mađarske, Srbije, Rusije, Crne Gore. S druge strane, jadranaši u najjačoj postavi, s Nikšom Dobudom u najboljih 13, iako još uvijek bojimo se ne i u najboljem tjelesnom stanju odnosno potpuno zaliječene ozljede.

Prve dvije četvrtine su već donijele čak 4 peterca, do kraja utakmice ukupno 5. Prijevremeno su bazen morala zbog tri osobne napustiti petorica igrača. U prvoj polovici utakmice bilježimo i dva žuta kartona (trenerima Smodlaki i Nikiću). Pjenilo se dužinom i širinom poljudskog bazena.

Duje Pejković

Prvih 8 minuta je u svoju korist riješio Vasas (4:2), nakon što je Jadran bio vodio (2:1). Cijelu su drugu četvrtinu gosti iz Budimpešte održavali dva gola razlike, da bi sredinom treće dionice Jadran poravnao (Marinić Kragić, 7:7), a onda i poveo (Dobud, 8:7). Pa ipak, u utakmici preokreta Vasas je do kraja pretposljednje četvrtine opet bio u prednosti (10:9, zasluga odličnog ruskog ljevaka Ivana Nagaeva s igračem više).

Minimalno je to vodstvo koje je Jadran sustizao, ali i Vasas odmicao sve do tri minute prije kraja. Tada je prvo Ivan Domagoj Zović pogodio za vodstvo 12:11, a koje je potom, minutu kasnije povećao Dobud za 13:11.

Rezultati utakmica odigranih u petak u Splitu

2. kolo: Steaua - Vasas 13:18 i Savona - Šabac 10:8; 3. kolo: Steaua - Savona 5:15 i Jadran - Vasas 13:11.

Poredak: Jadran 6 (2), Savona 6 (2), Vasas 6 (3), Šabac 0 (2), Steaua 0 (3).

24. travanj 2024 21:48