NIKOLINA VUKOVIC STIPANICEV Cropix
VATERPOLO

Završeni kvalifikacijski turniri Hrvatskog kupa u Šibeniku i Zagrebu, Solaris i Mladost na Final Fouru

Vaterpolisti Solarisa i Mladosti plasirali su se na završni turnir nacionalnog Kupa
Piše: Dean BauerObjavljeno: 23. listopad 2022. 14:39

Skupina A (Šibenik), 3. kolo

PRIMORJE EB - POŠK 18:9 (3:1, 6:1, 6:4, 3:3)

ŠIBENIK - Plivalište Crnica. Suci: Rončević i Bura. Opunomoćenik: Krvavica (svi iz Šibenika).

PRIMORJE EB: M. Čubranić (6 obrana), Vuković, Te Riele 1. J. Kadivec 2, Brubnjak 2, Da. Brguljan 7 (1-1), N. Čubranić 2, K. Babić 1, G. Burburan, Muslim 1, Crippa 1, Tončinić 1, Duvnjak Starčević, Tomić. TRENER: Igor Hinić.

POŠK: L. Podrug (15 obrana), Carev, Čumbelić, Bezer, Perić 1, Prižmić 5, Gadža, A. Elez, Janković 3, Carrieri, Borovčić Kurić, Tonković. TRENER: Joško Kreković.

PETERCI: Primorje EB 1-1, POŠK -.

OSOBNE POGREŠKE: Primorje EB 11, POŠK 14. TREĆA OSOBNA POGREŠKA: Borovčić Kurir (13), Tonković (27).

REALIZACIJA IGRAČA VIŠE: Primorje EB 8-13 (62%), POŠK 3-11 (27%).

--

KPK - SOLARIS 3:16 (0:5, 2:4, 0:4, 1:3)

ŠIBENIK - Plivalište Crnica. Suci: Kuzmanić i Čelar. Opunomoćenik: Mladinić (svi iz Splita).

KPK: Skokandić (4 obrane), A. Radovanović, V. Radovanović, Filippi, Begović, Vang, Dumančić, Joudrie, Tedeschi (0-1), Tomić, Caktaš 1, F. Fabris, McKnight (5 obrana), Bjelopera 2. TRENER: Marjan Kosović.

SOLARIS: M. Šparada (11 obrana), Jakovčević 1, Erak, Rak 1, Čondić Kadmenović, D. Butić 3, K. Kreković 4 (1-1), Radan, Vrcić, B. Sirovec 1, N. Burburan 5 (3-4), T. Šparada 1, L. Štrkalj, Brajković. TRENER: Jure Marelja.

PETERCI: KPK 0-1, Solaris 4-5.

OSOBNE POGREŠKE: KPK 14, Solaris 6. TREĆA OSOBNA POGREŠKA: Caktaš (31), Tedeschi (31).

REALIZACIJA IGRAČA VIŠE: KPK 2-5 (40%), Solaris 4-9 (44%).

Konačan poredak: Solaris 7 (+25), Primorje EB 7 (+22), POŠK 3, KPK 0.

--

Skupina B (Zagreb) - 3. kolo

ZADAR 1952 MORNAR BS 9:14 (2:4, 3:3, 3:3, 1:4)

ZAGREB - Plivalište uz Savu. Suci: Šketelj i H. Jambrović. Opuomoćenik: Kučinić (svi iz Zagreba).

ZADAR 1952: Đula (1 obrana), Čolak 1, Raci, Bašić, Čačić 1, M. Jovančević 2, L. Donđivić, Cicero 1, A. Donđivić, Eškinja, Zelić, Jurišić 2, L. Martinović, A. Martinović 2. TRENER: Goran Jovančević.

MORNAR BS: Kordić (9 obrana), Uvodić, Hrvatić 1, Budiša, Čurković, Buzdovačić 2, Bušelić 3, D. Akrap 3, Čumbelić, Kovačević 1, Gudurić 3, Knežević, Vukašin, L. Penava 1. TRENER: Boris Pavlović.

OSOBNE POGREŠKE: Zadar 1952 10, Mornar BS 8.

REALIZACIJA IGRAČA VIŠE: Zadar 1952 2-8 (25%), Mornar BS 3-10 (30%).

--

MEDVEŠČAK - MLADOST 6:16

(0:4, 1:7, 2:3, 3:2)

ZAGREB - Plivalište uz Savu. Suci: Gavrilović i Milenković. Opunomoćenik: Pešušić (svi iz Zagreba).

MEDVEŠČAK: S. Udović (4 obrane), Ratej, Bakarić, T. Bušić 1, Gavranić 1, Ljepava 1, Levnaić 1, Šimunović, Miljak 1, Škegro, Paić, Brčić, Vrsaljko (4 obrane), Tkalčec 1. TRENER: Anđelko Mrzljak.

MLADOST: Sunara (3 obrane), Mihaljević 3, Vrbnjak 1, Gluhaić 2, Jelača 2, Adeišvili, Rakovac 1, M. Elez, J. Bušić 1, Herceg 3, T. Fabris 3, Ćosić (4 obrane), Obuljen. TRENER: Zoran Bajić.

OSOBNE POGREŠKE: Medveščak 6, Mladost 7.

REALIZACIJA IGRAČA VIŠE: Medveščak 4-7 (57%), Mladost 2-6 (33%).

Konačan poredak: Mladost 9, Mornar BS 6, Medveščak 3, Zadar 1952 0.

Uz Jadran i Jug AO, prošlosezonske finaliste i time automatski sudionike ovosezonskog završnog turnira nacionalnog kupa, na Final Four (Zagreb, 7. i 8. prosinca), plasirali su se još Solaris i Mladost. Glede zagrebačkog turnira to baš i nije bilo dvojbeno. Ondje je Mladost obavila glavninu posla još u petak pobjedom nad Mornarom BS, što je u biti bio dvoboj za prvo mjesto. No, u Šibeniku je odlučivala nedjelja.

U Crnici su naime nakon dva kola, Solaris i Primorje EB bili bodovno poravnati (s po 4 boda), te je odlučivala gol-razlika. Uoči zadnjeg kola Riječani su imali samo za jedan gol bolju razliku od Šibenčana, a kako su oba kluba igrali protiv izrazito slabijih suparnika, slijedilo je "ganjanje" po bazenu. Ili punjenje mreža, kako vam bilo draže. Tu su se boljim pokazali Šibenčani. Primorje EB je prvo ušlo u bazen protiv splitskog POŠK-a između čijih je vratnica vrlo raspoložen bio Luka Podrug koji je prikupio čak 15 obrana. Ujedno, u zadnjoj je četvrtini rezultat bio "tek" 3:3. Ukupno 9 razlike na kraju nije baš bilo jamstvo riječkog uspjeha. Kod primorjaša se golovima istaknuo bokeljski Hrvat, Darko Brguljan s čak 7 pogodaka. Da je imao još kojeg toliko "vrućeg" suigrača uz sebe, možda...

Koliko je to ipak bila premalena pobjeda Riječana pokazalo se vrlo brzo, kada su Sunčani uskočili u bazen. Solaris je naime protiv KPK poveo 8:0 već u drugoj četvrtini. U poluvremenu je bilo 9:2, a nakon treće četvrtine čak 13:2.

Parovi polufinala završnog turnira Hrvatskog kupa odredit će se kasnije, ali je znano dakako da se primjerice Jadra i Jug AO ne mogu susreti u poluzavršnici.

14. travanj 2024 22:08