DAMIR KRAJAC Cropix
MOĆNA HRVATSKA

Briljantna utakmica Barakuda, ali jedan je čovjek pružio posebnu partiju, bilo ga je po čitavom bazenu

U finalu 36. izdanja europskog vaterpolskog prvenstva igrat će reprezentacije Hrvatske i Španjolske
Piše: Dean BauerObjavljeno: 14. siječanj 2024. 21:16

Hrvatska vaterpolska reprezentacija branit će europsko zlato osvojeno prije dvije godine u Splitu, nakon što je u polufinalu EP-a u Zagrebu porazila aktualnog svjetskog prvaka Mađarsku sa 11-8. U finalu 36. izdanja europskog vaterpolskog prvenstva igrat će reprezentacije Hrvatske i Španjolske.

Nakon izjednačne prve četvrtine (2-2), Hrvatska je u drugoj dionici povela sa dva gola razlike (4-2). Mađari su u trećem periodu igre u četiri navrata smanjili na gol zaostatka, no odabranici izbornika Ivice Tucka su početkom posljednje dionice poveli i sa +3 (9-6). Mađarska je smanjila na 9-7, no "barakude" su uzvratile s dva gola u nizu za 11-7 i početak slavlja.

EVO KAKO SU IGRALE BARAKUDE:

Rino Burić - 5 Bez dvojbe. Najbolja pod kapicom reprezentacije. Gol, 3 bloka, 3 izbačaja, 1 osvojena lopta. Posvuda je bio. Bravo, Rino!

Loren Fatović - 4,5 "Osiguravao" kontru Butića, asist, osvojena lopta, šut 2-5

Luka Lončar - 5 Gol iz lijepog prijenosa za 8:8 početkom zadnje, ali i dva bloka u obrani

Matias Biljaka - 4,5 Hrabro srce. "Pokupio" tri osobne, ali nema gola s 2 metra

Luka Bukić - 4,5 Pune 24 minute, tri četvrtine u igri. Šut 0-2, ali i on u bloku, jedna prvoisplivana lopta

Ante Vukičević - 5 Opasan. Stalo opasan, a to se traži od njega. Šut 1-3, vrlo dobro u obrani

Marko Žuvela - 4 Marko sigurno može i bolje, iako je i ovo bilo na visokoj razini. Nije sudjelovao toliko u napadu, ali logično, radio je posao u obrani

Jerko Marinić Kragić - 5 Živci su od leda, ali ruka je vruća kao tek lijevano željezo. Šut 3-4, navikli smo, ali i 3 asista!

Josip Vrlić - 5 Novi hrvatski otok. Tri izbačaja, ali i on s jednim blokom i gol za konac, za slavlje, za 11:8

Zvonimir Butić - 4,5 Njegov je pogodak onaj iz kontre za 10:7, šut ukupan 1-2

Konstantin Harkov - 5 Netko će reći previsoka ocjena uz šut 1-5, ali. Po jedan izbačaj, blok, asist, osvojena lopta i najduće u bazenu, 25 i pol minuta

Izbornik Ivica Tucak - 5 Ono što nisu uspjeli Campagna s Italijom, Stevanović sa Drbima, Vlachos s Grcima, učinio je - on! Zaustavo Mađare.

17. lipanj 2024 18:22