DAMIR KRAJAC Cropix
EUROPSKO PRVENSTVO

Hrvatska saznala svojeg protivnika u finalu, evo protiv koga će Barakude braniti naslov ako prođu Mađarsku

Vaterpolisti Španjolske prvi su finalisti ovogodišnjeg Europskog prvenstva koje se igra u Zagrebu
Piše: Dean BauerObjavljeno: 14. siječanj 2024. 17:50

ŠPANJOLSKA - ITALIJA 7:4 (2:1, 2:0, 1:0, 2:3)

ZAGREB - Plivalište uz Savu. Gledatelja 1.000. Suci: Margeta (Slovenija) i Stavridis (Grčka). Opunomoćenici: Perišić (Srbija) i Bebić (Hrvatska).

ŠPANJOLSKA: Aguirre (14 obrana), Munarriz 1 (0-1), Granados 2 (1-1), Sanahuja, De Toro, Larumbe, Biel, Cabanas, Tahull, Perrone 2, Mallarach 1, Bustos 1, Lorrio. IZBORNIK: David Martin.

ITALIJA: Del Lungo (9+1 obrana), Di Fulvio, Condemi 2, Marziali, Fondelli, Velotto 1, Renzuto, Echenique, Presciutti, Bruni, Di Somma 1 (1-1), Dolce, Nicosia. IZBORNIK: Alessamdro Campagna.

PETERCI: Španjolska 1-2, Italija 1-

OSOBNE POGREŠKE: Španjolska 16, Italija 13. TREĆA OSOBNA POGREŠKA: Bustos (28)

REALIZACIJA IGRAČA VIŠE: Španjolska 5-12 (41%), Italija 4-13 (30%).

Ponovio se lipanj 2023. i Kalifornija. Ondje je, u Los Angelesu u finalu Svjetskog kupa (nekadašnje Svjetske lige), Španjolska "razorila" Italiju 10:4. Sada, u polufinalu EP u Zagrebu, to rezultatski možda ne izgleda tako na prvi pogled, ali igra, odnos snaga, a u konačnici i neke brojke, apsolutno da. U konačnici, ako u gotovo 20 minuta momčad, a bila je to Italija, ne postigne niti jedan gol ili ako vratar drugog sastava, to je pak bila Španjolska, Unai Aguirre "uđe u glavu" suparnika, poskida čak 14 lopti, priča je gotova.

Nakon tri četvrtine je bilo 5:1 za Španjolsku! Obrana Furije fanatična, pokretljiva, visoki blok. Ovakvu smo obranu vidjeli još jedino kod Barakuda na ovom EP. Svaka čast.

- Vidjeli smo u očima Talijana strah. Strah kada bi došli pred naš gol, kada bi krenuli u napad jer shvatili su da ih čekamo granitni - nakon utakmice će smireno čudesni i emotivni na golu španjolski vratar.

U finalu u utorak Španjolska će igrati protiv pobjednika drugog polufinala u kojem se od 18.30 sati sastaju Hrvatska i Mađarska. Hrvatska je branitelj naslova osvojenog u rujnu 2022. u Splitu.

08. svibanj 2024 01:14