JAKOV PRKIC Cropix
PUNO BOLJI PROTIVNIK

Jadran pred domaćim navijačima razbio Mladost u prvoj utakmici polufinala Prvenstva Hrvatske

Više je no jasna, vidljiva i znana razlika u kvaliteti, iskustvu, pa onda i financijskoj snazi dva sastava
Piše: Dean BauerObjavljeno: 19. travanj 2024. 21:22

JADRAN 14:5 MLADOST (3:3, 4:1, 5:0, 3:1)

SPLIT - Plivalište Poljud. Suci: Savinović i Blašković. Opunomoćenik: Rak (svi iz Dubrovnika).

JADRAN: Anić, Čagalj 1, Marinić Kragić 3 (2-2), Biljaka, Butić 1, Pejković 1, Janković 2 (0-1), Harkov 1, Radović 1 (0-1), Vrlić 1, Fatović 1, Dužević 1, Marcelić (12 obrana), Radan 1. TRENER: Jure Marelja.

MLADOST: Jurlina, J. Bušić, Bučević, Solje, Gluhaić 1, J. Penava 1, Koprčina 1, Rakovac 1, Mijić, Bajić, Herceg, Jajčinović, Sunara (10 obrana), T. Bušić 1. TRENER: Damir Vincek.

PETERCI: Jadran 2-4, Mladost -.

OSOBNE POGREŠKE: Jadran 7, Mladost 15. TREĆA OSOBNA POGREŠKA: Solje (31).

REALIZACIJA IGRAČA VIŠE: Jadran 6-12 (50%), Mladost 2-7 (29%).

Vrlo je kratko, samo prvu četvrtinu ili prvih 8 minuta trajao privid izjednačenosti u prvom susretu polufinala doigravanja Prvenstva Hrvatske između vaterpolista Jadrana i Mladosti. Doduše, da smo nešto drugo baš očekivali, nismo.

Više je no jasna, vidljiva i znana razlika u kvaliteti, iskustvu, pa onda i financijskoj snazi ova dva sastava posljednje dvije godine. Splićani se s jedne strane bore s najboljim momčadi Europe, u Ligi prvaka, dok je Mladost prije koji dan tek osigurala ostanak u regionalnoj Premier ligi.

U drugoj i trećoj četvrtini Mladost je postigla primjerice tek 1 pogodak. Ili još malo gore, za Žapce. Od njihovog 4. i 5. gola proteklo je čak 17 minuta! Domaćin inače nije igrao u najjačem sastavu jer osim ozlijeđenog Luke Bukića, nije bilo ni svježeg im pojačanja, Australca Marcusa Berehulaka koji je morao otići doma, sve do Australije riješiti određene administrativne formalnosti.

Druga polufinalna utakmica ovog para na rasporedu je u subotu, 27. travnja u Zagrebu.

19. travanj 2024 21:25