NIKOLA VILIC Cropix
POTPUNO OČEKIVANO

Jug i Jadran s lakoćom u polufinalu Prvenstva Hrvatske, pobjeđivali su s ukupno 41 razlike

Preostala dva četvrtfinalna para su Solaris - Mladost i Primorje EB - Mornar
Piše: Toma DragičevićObjavljeno: 02. ožujak 2024. 21:39

Vaterpolisti Juga Adriatic osiguranja i Jadrana prvi su - potpuno očekivano - polufinalisti Prvenstva Hrvatske nakon što su dan za danom u Korčuli, odnosno Splitu pobjeđivali KPK i Zadar 1952 s kombiniranih 41 razlike (četiri utakmice).

Zanimljivo, velikan iz Dubrovnika u prvom poluvremenu prve utakmice nije uspio slomiti kapekaše koji su veliki odmor dočekali s egalom, no, 10:2 u drugom dijelu i još +11 u drugoj utakmici postavilo je stvari na svoje mjesto. Korčulani se pak mogu pohvaliti još i s egalom u prvoj četvrtini subotnje utakmice.

Još uvjerljiviji bio je aktualni prvak Hrvatske, Jadran koji je polufinalnu seriju protiv Zadrana otvorio sa 6:1 u prvoj četvrtini prve utakmice, onda krenuo i s 5:1 u istom razdoblju sljedeći dan za dvije dvoznamenkaste pobjede, +12 i +10.

Preostala dva četvrtfinalna para su Solaris - Mladost (pobjednik ide na Jadran) i Primorje EB - Mornar (pobjednika čeka Jug AO), te utakmice na rasporedu su 13. i 20. ožujka. (tod)

Prve utakmice

KPK - JUG ADRIATIC OSIGURANJE 10:18 (5:5, 3:3, 1:4, 1:6)

KORČULA - Plivalište Gojko Arneri.

KPK: Skokandić (7 obrana), A. Radovanović, V. Radovanović 1, Jerković 1, Pavlić 2, Borovina, Vukić 1, Bjelopera 2, Tedeschi, Antunović, Nazifovski, Borovčić Kurir, McKnight, Bego 3. TRENER: Marjan Kosović.

JUG ADRIATIC OSIGURANJE: Čubranić, Prkoča, Djerkovic 2, Lazić 2, Joković 2, Merčep, Cabanas 2, Kržić 1, Burić 2, Vukojević 2, Žuvela 3, Brzica (2 obrane), Burđelez 2. TRENER: Vjekoslav Kobešćak.

ZADAR 1952 - JADRAN 6:18 (1:6, 3:6, 0:3, 2:3)

SPLIT - Plivalište Poljud.

ZADAR 1952: Lazić (4 obrane), A. Donđivić, Raci, Čolak, Ćalić 1, Jovančević 1, L. Donđivić, Ražov 1, D. Butić, Eškinja, Zelić 2, Jurišić, Markulin (3 obrane), Antić. TRENER: Goran Jovančević.

JADRAN: Anić (3 obrane), Radan 2, Marinić Kragić 4, Biljaka 1, Z. Butić 2, Pejković, Pavlović 4, Radović 1, Harkov 2, Vrlić 2, Fatović, Dužević, Marcelić (8 obrana), Cuzzi. TRENER: Jure Marelja.

Druga utakmica

JUG ADRIATIC OSIGURANJE - KPK 17:8 (3:3, 6:1, 4:2, 4:2)

JUG ADRIATIC OSIGURANJE: Čubranić (5 obrana), Prkoča, Djerkovic, Morara 4, Joković, Merčep 2, Daube 1, Cabanas 1, Kržić 3, Burić 1, Vukojević 2, Žuvela 3, Brzica (1 obrana), Burđelez. TRENER: Vjekoslav Kobešćak.

KPK: Skokandić, A. Radovanović 1, V. Radovanović, Jerković 1, Pavlić 2, Borovina, Bissako, Nazifovski, Tedeschi, Antunović, Duhović, Borovčić Kurir 1, McKnight (4 obrane), Bego 3. TRENER: Marjan Kosović.

JADRAN - ZADAR 1952 15:5 (5:1, 2:0, 4:3, 4:1)

JADRAN: Anić (6 obrana), Radan, Marinić Kragić 1, Biljaka 1, Z. Butić 1, Pejković 2, Bukić 3, Radović 1, Janković 2, Žilić, Pavlović, Dužević 1, Čelar (6 obrana), Cuzzi 3.TRENER: Jure Marelja.

ZADAR 1952: Lazić (4 obrane), A. Donđivić, Raci, Čolak, Ćalić 1, Jovančević 2, L. Donđivić 1, Ražov, D. Butić, Eškinja, Zelić 1, Jurišić, Troskot (1 obrana), Antić.TRENER: Goran Jovančević.

20. ožujak 2024 14:17