Arhiva

TOMISLAV KRISTO/CROPIX Cropix
ČUDNA UTAKMICA NA KANTRIDI

Mladost i Jug slavili u prvim utakmicama četvrtfinala, Žapci prokockali ogromnu prednost protiv Primorja

Neobična utakmica na Kantridi. Mladost je povela 5:0, imala je i 7:1 i 8:2, ali je prednost prosula
Piše: Davor BurazinObjavljeno: 25. ožujak 2022. 22:24

PRIMORJE EB - MLADOST 11:12 (1:6, 7:2, 1:2, 2:2)

RIJEKA - Plivalište Zdravko Ćiro Kovačić. Suci: Prančić (Split) i Bura (Šibenik). Opunomoćenik:Goreta (Šibenik)

PRIMORJE: M.Čubranić (9 obrana), Vuković 2, Babić, Tomić, Brubnjak 4 (1), Blažić, N. Čubranić, Babić 1, Sotošek, Burburan 2, Crippa 1, Jurišić, Duvnjak-Starčević (2 obrane), Tkač 1. TRENER: Igor Hinić.

MLADOST: Jurlina (7 obrana), Samardžić, Obuljen, Biljaka 2, Lazić 1 (1), Dašić, Vrbnjak 2, Rakovac 4 (1), Mihaljević, L. Bajić 1, Fabris, Škiljić, Jukić, Herceg 2. TREBER: Zoran Bajić.

PETERCI: Primorje EB 1-1, Mladost 2-2.

OSOBNE POGREŠKE: Primorje EB 13, Mladost 8. TREĆA OOBNA POGREŠKA: Lazić (32).

REALIZACIJA IGRAČA VIŠE: Primorje 3-7 (43%), Mladost 6-11 (55%).

Neobična utakmica na Kantridi. Mladost je povela 5:0 u 7. minuti, imala je i 7:1 i 8:2, ali u 16. minuti semafor je pokazivao 8:8 nakon što je Brubnjak realizirao peterac jednu sekundu prije isteka druge dionice. S dva pogotka bivšeg primorjaša Rakovca i jednim Bajića Mladost se opet odlijepila na 9:12, Riječani su smanjili na 11:12 dvije minute prije kraja, ali više od toga nisu uspjeli. Uzvrat u Zagrebu mogao bi biti zanimljiv. (db)

KPK - JUG AO 7:24 (0:6, 3:6, 2:7, 2:5)

DUBROVNIK - Plivalište u Gružu. Suci: Gašpardi (Korčula) i Matijević (Dubrovnik). Opunomoćenik: Grbin (Korčula).

KPK: Bakarić (5 obrana), A. Radovanović 1, V. Radovanović 1, Tolja 1, Tedeschi 3 (1), Sardelić, Filippi, Fabris 1. TRENER: Zoran Mustur.

JUG AO: A. Vukojević, I. Vukojević 3, Burđelez 1, Stahor 4, Pavlić 1, Kolak 2 (1), Tomasović 1, Dumančić 1, Kržić 3, Miloglav 1 (1), Bjelopera 2, Žuvela 2, Jurišić, Zvono 3. TRENER: Vjekoslav Kobešćak.

PETERCI: KPK 1-1, Jug 2-2.

OSOBNE POGREŠKE: KPK 6, Jug 3.

REALIZACIJA IGRAČA VIŠE: KPK 1-3 (33%), Jug 0-3 (0%).

Korčulanski KPK je kao domaćin na prvu utakmicu četvrtfinala prvenstva Hrvatske u Dubrovniku stigao s osam vaterpolista. Da, dobro ste pročitali. Korčulani su bili domaćini u Dubrovniku i Zoran Mustur je imao na raspolaganju samo osam igrača. U redu, da ih je imao dvadeset osam, opet mu ne bi pomoglo. Jug AO je odmarao gotovo sve najbolje, nije bilo potrebe ni za treningom. Uzvrat je već danas (subota), u podne i opet u Dubrovniku.

27. travanj 2024 02:30