DAMIR KRAJAC Cropix
VATERPOLO

Mladost šokirala jugaše u hrvatskom derbiju uz Savu, domaćin senzacionalno do velike pobjede

Cijelu smo utakmicu gledali potpuno ravnopravan, izjednačen vaterpolo
Piše: Dean BauerObjavljeno: 29. rujan 2023. 22:12

MLADOST - JUG ADRIATIC OSIGURANJE 18:16 (14:14, 4:5, 1:4, 4:2, 5:3)

ZAGREB - Plivalište uz Savu. Gledatelja 100. Suci: Periš (Split) i Copić (Šibenik). Opunomoćenik: Brala (Rijeka).

MLADOST: Jurlina (8 obrana), J. Bušić, Fajković, Solje, Gluhaić 1, Penava 3 (1-1), Koprčina, Rakovac 2 (1-1), Mijić 2, L. Bajić 3, Herceg 2, Jajčinović, Sunara, T. Bušić. TRENER: Zoran Bajić,

JUG ADRIATIC OSIGURANJE: Popadić (8 obrana), Buršelez, Djerkovic 1, Lazić 1, Joković 3, Vukojević 2, Daube 1, Cabanas, Kržić, Burić 5 (1-1), Grgurević, Žuvela, Jurišić (3 obrane), Mozara 1. TRENER: Vjekoslav Kobešćak.

PETERCI: Mladost 2-2, Jug Adriatic osiguranje 1-1.

OSOBNE POGREŠKE: Mladost 14, Jug Adriatic osiguranje 14. ŽUTI KARTON: trener Kobešćak (29).

REALIZACIJA IGRAČA VIŠE: Mladost 6-11 (54%), Jug Adriatic osiguranje 9-12 (75%).

RASPUCAANJE PETERACA: Burić - Jurlina brani; 15:14 Mijić; 15:15 Joković; 16:15 Penava; Daube vratnica; 17:15 Rakovac; 17:16 Lazić; 18:16 Rakovac.

Ispada da su riječi Vjeke Kobešćaka, stratega jugaša uoči dolaska u Zagreb, na dvoboj protiv Mladosti bile djelomice proročanske.

- Jug je uvijek Mladosti, u kakvom god da se stanje nalazila, bio posebno nadahnuće. Svjestan sam da ovo sigurno neće biti lagana utakmica.

Tako je zborio trener Gospara i ruku na srce, mislili smo da “pili naopako”, kako se veli. Ispalo je međutim u suglasju one dobre, stare i istinite u vaterpolu.

- “Sve možete, ali jedno ne. Ne smijete podcijeniti Mladost”.

Na trenutak se mogu činiti kao razbijena vojska, a dan kasnije su kadri “skinuti” neke od najboljih momčadi Europe, što jugaši s popriličnim brojem reprezentativaca Hrvatske, Španjolske, Kanade i SAD sigurno jesu. Mladost trenutačno nema ni jednog reprezentativca. No, u petak kasno navečer su odigrali, ne bi napisali baš iznad svojih mogućnosti.

Odigrali su vrlo odgovorno, disciplinirano, nadasve koncentrirano bez “gubljenja glave” i kada su krajem druge i početkom treće četvrtine jugaši imali vodstvo 9:5 i 10:6. Vrlo brzo su se vratili u utakmicu, u zadnju se četvrtinu ušlo s vodstvom Gospara 11:9, da bi potom Žapci nastavili jakom obranom pritiskati, “dahtati za vratom” gostima, malčice ih tjerati u nervozu, primorati trenera Kobešćaka da vrati ponovo između vratnica Tonija Popadića.

Ništa im nije pomoglo, pa ni sjajno izdanje Rine Burića (5 golova), centar Žabaca Branimir Herceg je s dva gola u zadnjih minutu i pol utakmicu odveo u egal (14:14). U raspucavanju peteraca jugaši su ponovo pokleknuli, drugi put u 4 dana, nakon Olympiacosa u Ateni.

30. travanj 2024 09:44