DAMIR KRAJAC/CROPIX Cropix
VATERPOLO ŽENE

Mladostašicama pripao derbi kola i prvenstva, Osječanke usprkos porazu iznenadile Splićanke

Najzanimljivija utakmica 3. kola igrala se u Splitu gdje je Mladost iznenadila domaćina
Piše: Dean BauerObjavljeno: 04. veljača 2023. 18:05

U subotu su odigrane dvije od ukupno tri utakmice 3. kola Prvenstva Hrvatske za seniorke. U onoj najzanimljivijoj, u Splitu je Mladost pobijedila domaći Jadran 10:8, ali uz nemalene probleme. završilo je naime Jadran - Mladost 8:10 (1:1, 3:3, 4:3, 0:3). Zadnjih devet i pol minuta jadranašice nisu postigle niti jedan pogodak, te kompromitirale svoje vodstvo 8:6 koje su imale još dvije minute prije kraja treće četvrtine.

U drugoj je utakmici pak POŠK 1937 pobijedio Mursu iz Osijeka 10:5 (5:1, 0:1, 0:2, 5:1). Splićanke su se solidno poigravale s vlastitom sudbinom protiv sastava iz Slavonije koji inače redovito gubi po 20 golova razlike. Osječanke su čak uspjele izjednačiti na 5:5 manje od 6 minuta prije kraja, kada su domaće shvatile da je "vrag odnio šalu".

16. travanj 2024 06:34