TONCI PLAZIBAT Cropix
BEZ POBJEDNIKA U DERBIJU

U izjednačenom dvoboju nijedna momčad nije uspjela stvoriti više od dva pogotka prednosti
Piše: Davor BuconićObjavljeno: 09. studeni 2022. 22:04

JUG AO - JADRAN 10:10 (3:4, 5:3, 2:2, 0:1)

JUG AO: Popadić (5 obrana), Burđelez 1, Fatović 1, Zvono, Joković 1, I. Vukojević, Biljaka, Lazić 2, Kržić 2, Kakaris 2, Grgurević 1, Žuvela, Jurišić, Mozara. TRENER: Vjekoslav Kobešćak.

JADRAN: Marcelić (10 obrana), Burić, Marinić Kragić 5 (1-1), Čagalj 1, Butić 2, Pejković, Bukić, Tomasović, Delić 1, Dobud, Šetka, Dužević, Stričević, Zović 1. TRENER: Mile Smodlaka.

PETERCI: Jug AO -, Jadran 1-1.

OSOBNE POGREŠKE: Jug AO 12, Jadran 17. TREĆA OSOBNA POGREŠKA: Bukić (30).

REALIZACIJA IGRAČA VIŠE: Jug AO 6-14 (42%), Jadran 2-11 (18%).

DUBROVNIK - Plivalište Gruž. Gledatelja 400. Suci: Matijević (Zagreb) i Franulović (Rijeka). Opunomoćenici: L. Vuletić (Dubrovnik) i Bebić (Split).

Razmazili su nas najbolji hrvatski vaterpolisti. Uživali smo tijekom EP u Splitu, ali i prvi iz serije derbija, u novoj sezoni, između Jug AO i splitskog Jadrana bio je za "prste polizat". Dubrovačka utakmica dva sudionika Lige prvaka nije bila odlučujuća, ali je bila važna. Ulog je bio startno mjesto u doigravanju za prvaka.

Vjekoslav Kobešćak, trener jugaša je krenuo sa sedmorkom - Popadić, Fatović, Žuvela, Kakaris, Burđelez, Lazić i Joković, a kolega mu s klupe Jadrana, Mile Smodlaka sa sedmorkom - Marcelić, Marinić Kragić, Čagalj, Butić, Bukić, Šetka i Zović.

Bolje su otvorili utakmicu gosti, prvo je Marinić Kragić s lijeve strane provukao loptu pokraj Popadića (0:1) da bi pogrešku u tranziciji jugaša u obranu pogotkom iz peterca kaznio ponovo Marinić Kragić (0:2).Uslijedila je mini serija domaćina, prvo Burđelez realizira igrača više, zaradio ga je Kakaris, da bi na asistenciju Kržića pogodio i Kakaris (2:2). Slijedilo je razdoblje igrea, "gol na gol", Butić (2:3) i Grgurević s vanjske pozicije (3:3). Dobru prvu četvrtinu u kojoj se pjenilo na sve strane, u kojoj su napadi bili bolji od obrana, zaključio je dvije sekunde prije kraja ponovo Marinić Kragić (3:4).

Drugi dio otvara pogotkom Kakaris u trenutku kada je Jug AO imao dvojicu igrača više (4:4). Čagalj je kaznio neodlučnost obrane jugaša (4:5). Pogađa potom i Kržić s igračem više (5:5). Fatovićevo uplivavanje donosi, sredinom druge četvrtine, prvo vodstvo Jug AO (6:5). No, Marinić Kragić je nezadrživ, četvrti pogodak (6:6). Greška Jadrana u kontri, rekontra Juga, Jokovića ljevica i dalje dobro služi (7:6). Slijedi zatim i odlična reakcija Kržića koji s prve stative iz teške pozicije u posljednjih 30 sekundi poluvremena uveseljava tribine prvim osjetnijim vodstvom (8:6). Poluvrijeme je zaključio 16 sekundi prije kraja Butić (8:7).Napadi dominiraju. Statistika je pokazala da je Popadić imao jednu obranu, Marcelić u tom trenuku.

Na otvaranju drugog poluvremena Popadić je zaustavio tri napada Jadrana, proradio je i blok, ali Fatović sve to nije dogradio pogotkom iz "zicer" prilike. Zović s desnog vanjskog trese mrežu za novo poravnanje, (8:8). Odgovara Franko Lazić s igračem više (9:8). S dvojicom igrača više Fatović pogađa gredu, ali zato an suprotnoj strani Delić realizira igrača više (9:9) da bi 4 sekunde prije kraja treće četvrtine Franko Lazić s lijevog krila, s igračem više, pogodio dijagonalu (10:9).

Četvrta je trebala dati odgovor o boljem. U plivanju za prvu loptu uspješniji Jadran 3:1. Jerko Marinić Kragić se nije umorio pogađati, ovaj put s lijevog krila, kroz prvu vratnicu (10:10). Obrane su u završnici bile neprobojne pa se u posljednju minutu ušlo s – 10:10. Imali su domaćini dvije prilike za pobjedu, a Jadran nije iskoristio svoj posljednji napad od 10 sekundi. Svakome po bod - pošteno!

20. travanj 2024 04:56