Loren Fatović

BOZO RADIC Cropix
DRAMATIČNA ZAVRŠNICA

Tko će kome, nego svoj svome? Junak Jadrana dvije sekunde prije kraja odlučio derbi, slavilo i Primorje

Ponavlja li se to scenarij iz posljednjih Jugovih utakmica kada dobro krene, ali se i brzo "utopi"?
Piše: Dean BauerObjavljeno: 13. listopad 2023. 21:53

JUG ADRIATIC OSIGURANJE - JADRAN 11:12 (4:3, 2:4, 3:1, 2:4)

DUBROVNIK - Plivalište Gruž. Gledatelja: 500. Suci: Franulović (Rijeka) i Štampalija (Šibenik). Opunomoćenici: Brala (Rijeka) i Jambrović (Zagreb).

JUG ADRIATIC OSIGURANJE: Popadić (15 obrana), Zvono, Djerkovic, Lazić 1, Joković 5 (1-1), Prkoča, Daube, Cabanas 1, Kržić, Burić 2, Pavlić, Žuvela 1, Jurišić, Mozara 1. TRENER: Vjekoslav Kobešćak.

JADRAN: Anić (1 obrana), Čagalj 1, Marinić Kragić 2 (1-1), Biljaka, Butić, Pejković 1, Bukić 1, Harkov 2, Đ. Radović 1, Vrlić 1, Fatović 2, Dužević 1, Marcelić (4 obrane), Gruwell. TRENER: Jure Marelja.

PETERCI: Jug Adriatic osiguranje 1-1, Jadran 1-1.

OSOBNE POGREŠKE: Jug Adriatic osiguranje 10, Jadran 17. TREĆA OSOBNA POGREŠKA: Djerkovic (22), Žuvela (27).

REALIZACIJA IGRAČA VIŠE: Jug Adriatic osiguranje 7-16 (44%), Jadran 3-9 (33%).

Tko će komu, nego svoji svome. Do minutu i pol prije kraja, Loren Fatović je bio bez gola, a onda je dao dva. Jedan za izjednačenje, a drugi za pobjedu Jadrana 2 sekunde prije kraja. Luda završnica!

Doduše i početak je takav bio. Od 1:2 do 4:3. Samo 20 sekundi trajala je Jugova prednost u drugoj četvrtini. Josip Vrlić se izborio za poziciju i to je bio veći i važniji dio posla, ostatak je bila rutina - 4:4. Seriju gostiju od 3-0 nastavio je Pejković, te je tada Jadran poveo - 5:4.

Ponavlja li se to scenarij iz posljednjih Jugovih utakmica kada Jug dobro krene, ali se i brzo "utopi" u crnoj rupi? Vratar Popadić je u 11. minuti imao već 7 obrana, ali napad ga ne podržava. Joković iz malog kuta sa svojeg desnog krila kroz iglene ušice provlači dijagonalu za - 5:5. Njegov treći pogodak. U napadu Splićana Burić je isključen, a Bukić "kroz glavu" Popadiću ponovo osigurava vodstvo - 5:6. Izjednačio je za domaćina, a tko drugi do onaj najstariji, Maro Joković za 6:6. Do poluvremena je kapetan Jadrana Marinić Kragić s lijevog vanjskog na prvoj vratnici sjajno dodao Duževiću za "polaganje" i za 6:7 gostiju.

NIKOLA VILIC Cropix

Rino Burić je prvi pogodio mrežu u trećoj četvrtini - 7:7. Samo malo kasnije Burić je zaradio igračku prednost, dobra i duga akcija, lopta je bila brza i precizna, završila je na desnici Žuvele koji je precizan za - 8:7. Jugaši ponovo vode. Za razliku od Popadića, Anić nije bio raspoložen, te ga je u poluvremenu odmijenio Marcelić koji nije uspio zaustaviti šut Mozare za 9:7. Jug je i drugi put imao sada plus dva. Za moguća tri razlike Gospari su brzopleto izgubili loptu. Vrlić je "okrenuo" Djerkovića za peterac kojeg je realizirao Marinić Kragić. Mogli su imati lijepih 10:7, a ovako su u posljednju četvrtinu domaćini ušli s 9:8.

Četiri minute prije kraja domaćin je još vodio 10:9. Onda, Loren Fatović bježi u kontru i 2.18 prije kraja je 10:10. Harkov je sa zvukom sirene 1.18 prije kraja doveo Jadrana u vodstvo, da bi 49 sekundi prije kraja u 11:11 iz peterca pogodio Joković. Ostaje po jedan napad za svaku momčad do kraja utakmice. Jadran griješi, ali isto čine i jugaši, Fatović je ukrao loptu. Minuta odmora za goste, ali ostalo je samo 7 sekundi. I to je dovoljno da Loren Fatović sekundu prije kraja, iz kontakta trese mrežu svoje dojučerašnje momčadi za pobjedu Jadrana. To je vaterpolo kojeg želimo gledati!

PRIMORJE EB - SOLARIS 15:11 (5:4, 1:2, 4:3, 5:2)

RIJEKA - Plivalište Zdravo Ćiro Kovačić. Suci: Blašković (Dubrovnik) i Gavrilović (Zagreb).

PRIMORJE EB: M. Čubranić (10 obrana), L. Babić, Kadivec, Tončinić, Brubnjak 1, Da. Brguljan, N. Čubranić 6, K. Babić 1, G. Burburan 2, Te Riele 1, Crippa 1, Paparić 1, Jurić, Vuković. TRENER: Igor Hinić.

SOLARIS: L. Štrkalj (3 obrane), Bralić, Brajković 2 (1-1), R. Akrap, Goleš, Petković 3, D. Akrap 1, Pelicarić 2, Vrdoljak 1, D. Bulat, N. Burburan 1, T. Šparada 1, Lacmanović (0 obrana)Babara. TRENER: Denis Seferović.

PETERCI: Primorje EB -, Solaris 1-1.

OSOBNE POGREŠKE: Primorje EB 13, Solaris 10. TREĆA OSOBNA POGREŠKA: D. Akrap (24), L. Babić (27), Kadivec (31).

REALIZACIJA IGRAČA VIŠE: Primorje EB 5-10 (50%), Solaris 4-12 (33%).

Jako je dugo i uspješno odolijevao Solaris, početkom treće četvrtine čak i vodio, ali... Došli su bez prvog vratara (Marina Šparade - bolest), Paola Jakovčevića (ozljeda) i s oporavljenikom (Tonijem Šparadom). Točno smo i očekivali u takvim okolnostima da će se držati dok bude snage, s malo rotacija s klupe, dakle do zadnje četvrtine. Točno je tako i bilo.

Poredak: Jadran (HN) 12, Jadran Split 12, Jug Adriatic osiguranjen 7, Primorje EB 6 (+1), Mladost 5, Solaris 3, Mornar 0.

04. svibanj 2024 07:24