GORAN MEHKEK Cropix
PRVENSTVO HRVATSKE

Vaterpolisti Primorja EB poraženi u prvoj utakmici doigravanja za treće mjesto: Riječani čekaju uzvrat

Mornar slavio na domaćem terenu protiv Solarisa - igrat će se majstorica
Piše: Dean BauerObjavljeno: 21. travanj 2023. 22:04

MLADOST 12

PRIMORJE EB 10

(2:2, 4:3, 4:3, 2:2)

ZAGREB - Plivalište uz Savu. Gledatelja: 50. Suci: Periš i Prančić. Opunomoćenik: Kaurloto (svi iz Splita).

MLADOST: Jurlina (13 obrana), Fajković, Dadvani, Vrbnjak 1, Gluhaić 4 (0-1), Jelača 1, Adeišvili 1, Rakovac 1, Elez 1, Mijić 2 (1-1), Herceg, T. Fabris 1, Sunara, Mihaljević. TRENER: Zoran Bajić.

PRIMORJE EB: M. Čubranić (8+1 obrana), L. Babić, Te Riele 3, Abramović, Brubnjak 2, Da. Brguljan 1, N. Čubranić 2, K. Babić, Franulović, Muslim, Crippa 1, Tončinić 1, Dipić, G. Burburan. TRENER: Igor Hinić.

PETERCI: Mladost 1-2, Primorje EB -.

OSOBNE POGREŠKE: Mladost 11, Primorje EB 6. TREĆA OSOBNA POGREŠKA: Dadvani (30).

REALIZACIJA IGRAČA VIŠE: Mladost 2-4 (50%), Primorje EB 5-11 (45%).

Mladost je povela 1-0 u dvoboju s riječkim Primorjem EB, u dosta zanimljivom susretu punom rezultatskih obrata. Riječani su poveli 2:1, pa mladostaši preokrenuli na 4:2 i 6:4, da bi u trećoj četvrtini Primorje EB preokrenulo do 8:6 u svoju korist, ali na kraju te iste dionice već je bilo 10:8 za Mladost! Definitivno nije bilo nezanimljivo, ali i uz poneki vrlo, vrlo lijep potez. Od vratara do napadača. Druga se utakmica igra za tjedan dana u Rijeci.

Još će nas tjedan dana tresti neizvjesnost tko je momčad broj 5 u PH. Naime, u Splitu je u drugoj utakmici nadmetanja za 5. mjesto, Mornar BS pobijedio Solaris 9:8 (3:4, 1:3, 1:0, 4:1). Budući da je tjedan dana ranije u Šibeniku Solaris slavio 11:9, to onda znači da je omjer pobjeda sada 1-1. Solaris je inače u poluvremenu u Splitu imao komotnih 7:4 prednost, ali su onda Sunčani stali, te u preostale dvije četvrtine postigli tek jedan pogodak. No, zato su ih primili 5. Treća utakmica je 29. travnja u Šibeniku

25. travanj 2024 07:07