Slavlje Mađara

DAMIR KRAJAC Cropix
SADA ČEKAJU HRVATSKU

Neslavno izvođenje peterca ispostavilo se presudnim za plasman među najboljih četiri
Piše: Dean BauerObjavljeno: 12. siječanj 2024. 16:25

MAĐARSKA - SRBIJA 15:14 (3:3, 2:2, 4:3, 1:2 - 5:4)

ZAGREB - Plivalište uz Savu. Gledatelja 1.000. Suci: Alexandrescu (Rumunjska) i Segurana (Španjolska). Opunomoćenici: Ramos (Portugal) i Brguljan (Crna Gora).

MAĐARSKA: Banyai (7 obrana), Tatrai 3, V. Varga, Pohl, Vi. Vigvari 4 (1-1), Nagy, Fekete 2, Burian, Kovacs, Ve. Vigvari 1, Vismeg, Molnar, Gyajpas. IZBORNIK: Zsolt Varga.

SRBIJA: Filipović (1 obrana), Mandić 1 (1-1), S. Rašović 2, Ranđelović, Milojević, Radulović, Drašović, N. Jakšić 2, Vico 1, Ubović 1, P. Jakšić, V. Rašović 2, B. Mitrović (5 obrana). IZBORNIK: Uroš Stevanović.

PETERCI: Mađarska 1-1, Srbija 1-1.

OSOBNE POGREŠKE: Mađarska 15, Srbija 14. TREĆA OSOBNA POGREŠKA: Ranđelović (25).

REALIZACIJA IGRAČA VIŠE: Mađarska 5-11 (45%), Srbija 6-13 (46%).

RASPUCAVANJE PETERACA: 10:11 Drašović; 11:11 Nagy; Radulović ispala mu lopta; 12:11 Pohl; 12:12 S. Rašović; 13:12 Tatrai; 13:13 N. Jakšić; 14:13 Vi. Vigvari; 14:14 Mandić; 15:14 Fekete

Mađarski klinci, kombinirana momčad A, ali više B vrste ušla u polufinale EP! Toliko o snazi mađarskog vaterpola. Srbija je pak na trećem uzastopnom EP ostale bez medalje, nakon Budimpešte 2020. i Zagreba 2022., sada opet. Odluka u prvom četvrtfinalu, pala je nakon raspucavanja peteraca, a ključnim se ispostavila pogreška Marka Radulovića, Riječanina koji je odlučio igrati za Srbiju. Naime, njemu je ispala lopta iz ruke u trenutku kada se sprema zapucati. Rijetka situacija, ali događa se.

RASPUCAVANJE PETERACA POGLEDAJTE OVDJE

Problem, i to ne baš maleni za Mađarsku je iskrsnuo sat vremena prije početka utakmice. Naime, u sastav je već bio prijavljen prvi centar Balazs Harai, ali po dolasku na bazen nije se osjećao dobro, te se vratio u hotel. Umjesto Haraija, izbornik Varga je u momčad postavio Erik Molnar. Dobar centar, ali nije baš ni klasa, ni statura Haraija.

Mađarska - Srbija

Mađari su međutim imali igrača više. Na tribinama, a one su bile crven-bijeli-... zeleni. Da, Mađara je došlo 600-700, atmosfera zamalo kao da smo na Bela Komjadiju, u Budimpešti.

Prva četvrtina potpuno izjednačena, s odličnom realizacijom igrača više oba sastava (Mađarska 2-2, Srbija 2-3), ali i generalno gledano dobrim obrana, blokovima i sa samo po dvije obrane obojice vratara. Za više nisu dobili priliku jer su im suigrači ispred njih stvorili "zid". Druga je četvrtina bila nastavak viđenog u prvih 8 minuta, baš po svemu. Srbija je povela 4:3, Mađari preokrenuli na 5:4 i to kontrom Vigvarija, ali uzvraćaju istim mjerom, kontrom i to centra Ubovića.

U zadnju se četvrtinu ušlo s plus 1 za Mađare (9:8), no to je odmah anulirao Strahinja Rašović (druga kontra Mađarske). Kako je protekao dotadašnji dio, tako je i zadnja četvrtina završila u ukupnoj konačnici u egalu, a presudili su peterci.

RUMUNJSKA ISPALA

ŠPANJOLSKA - RUMUNJSKA 24:7 (6:2, 4:2, 7:1, 7:2)

ŠPANJOLSKA: Aguirre (3 obrane), Munarriz 3, Granados 6 (1-1), Sanahuja 4, De Toro, Larumbe 2 (1-1), Biel 1, Cabanas 2 (1-1), Tahull 4, Perrone 1, Mallarach, Bustos 1, Lorrio (obrana).

IZBORNIK: David Martin.

RUMUNJSKA: Tic (4 obrane), Belenyesi 2, Lutescu, Fulea, Vranceanu, Prioteasa, Tepelus 1, Neamtu 1, Colodrovschi 1, Georgescu 1, Iodean, Vancsik 1, Dragusin (obrana).

IZBORNIK: Bogdan Rath.

PETERCI: Španjolska 3-3, Rumunjska -. OSOBNE POGREŠKE: Španjolska 4, Rumunjska 11.

REALIZACIJA IGRAČA VIŠE: Španjolska 8-8 (100%), Rumunjska 2-4 (50%).

ZAGREB - Plivalište uz Savu. Gledatelja 500. Suci: Bourges (Francuska) i Copić (Hrvatska).

Nakon izjednačene i zanimljive utakmice Mađara i Srba, slijedila je jedna (očekivano) manje zanimljiva i jako predvidljiva. Rezultatski je bila riješena nakon četiri minute (3:0), oni koji nisu u to vjerovali - otprilike 1% rumunjskog stanovništva - u to su se uvjerili kod 7:2 u prvoj minuti druge četvrtine (7:2).

05. ožujak 2024 13:11