RONALD GORSIC Cropix
VATERPOLO

Žapci remijem stigli do polufinala doigravanja državnog prvenstva, tamo ih čeka Jug Adriatic osiguranje

Mladostaši su svoj posao glede plasmana u polufinale obavili još u prvoj utakmici u Splitu
Piše: Dean BauerObjavljeno: 29. ožujak 2023. 22:58

MLADOST - MORNAR BS 10:10 (4:1, 2:2, 3:6, 1:1)

ZAGREB - Plivalište uz Savu. Gledatelja 50. Suci: Beltrame i Vekić. Opunomoćenik: Risek (svi iz Rijeke).

MLADOST: Jurlina (6 obrana), J. Bušić 1, Dadvani 1, Vrbnjak, Gluhaić 1, Jelača, Adeišvili 1, Rakovac 3, Elez 1, Mijić 2, Herceg, T. Fabris, Sunara (3+1 obrana), Mihaljević Zaratustra. TRENER: Zoran Bajić.

MORNAR BS: Kordić (11 obrana), Uvodić, Hrvatić 1, L. Penava, Buzdovačić, Bušelić 3, D. Akrap 1, Čumbelić 1 (0-1), Ćurković, Gudurić, Knežević, Omrčen 4 (1-1). TRENER: Boris Pavović.

PETERCI: Mladost, Mornar BS 1-2.

OSOBNE POGREŠKE: Mladost 9, Mornar BS 14. TREĆA OSOBNA POGREŠKA: Knežević (26), Rakovac (31)

REALIZACIJA IGRAČA VIŠE: Mladost 4-13 (31%), Mornar BS 3-7 (43%).

Mladost se plasirala u polufinale doigravanja državnog prvenstva, a suparnik će im biti dubrovački Jug Adriatic osiguranje. Prva polufinalna utakmica na rasporedu je već ove subote u Gružu.

Načelno, mladostaši su svoj posao glede plasmana u polufinale obavili još u prvoj utakmici u Splitu kada su svladali Mornar BS 14:9. Tih pet pogodaka razlike, pa onda i nova tri “viška” ostvarena već nakon prve četvrtine (4:1), jasno da su usmjerili cijeli kasniji tijek susreta. Usmjerili do te razine da su vjerojatno i jedni i drugi željeli da se susret što prije završi. Posebno to vrijedi možda za Zagrepčane koji su u trećoj četvrtini malo “zaboravili” na obranu jer primiti 6 golova u osam minuta od Mornara BS, bez uvrede, je malčice previše. Makar, već smo naglasili, nije više baš ni bilo osobito bitno jer prolazak mladostaša dalje nije ni u kojem pogledu bio ugrožen.

Nakon odigranih četvrtfinala, znani su dakle polufinalni parovi; Jadran - Primorje EB i Jug Adriatic osiguranje - Mladost. U borbi za poredak od 5. do 8. mjesta, sastat će se; POŠK - Solaris odnosno Mornar BS - Medveščak.

Korčulanima 9. mjesto

KPK - ZADAR 1952 14:9 (2:2, 4:3, 5:2, 3:2)

KORČULA - Plivalište Gojko Arneri. Suci: Radičević i Savinović. Opunomoćenik: Miloš (svi iz Dubrovnika).

KPK: Skokandić (6 obrana), A. Radovanović 1, V. Radovanović, Cvjetković, Begović 4, Borovina, Haddad, Joudrie 1, Tedeschi 5, Denoble 1, Miloglav, F. Fabris, McKnight, Bjelopera 2. TRENER: Marjan Kosović.

ZADAR 1952: Đula (8 obrana), Čolak, Raci 1, Bašić 1, Čačić 1, M. Jovančević 1, L. Donđivić, Cicero 1, A, Donđivić, Eškinja, Zelić, Jurišić 2 (1-1), Markulin, Martinović. TRENER: Goran Jovančević.

PETERCI: KPK -, Zadar 1952 1-1.

OSOBNE POGREŠKE: KPK 9, Zadar 1952 10. TREĆA OSOBNA POGREŠKA: Eškinja (25), Jurišić (29).

REALIZACIJA IGRAČA VIŠE: KPK 4-10 (40%), Zadar 1952 3-8 (38%).

Korčulani su na svom bazenu nadoknadili minus od dva gola iz prve utakmice doigravanja za 9. mjesto u Hrvatskoj. Momčad trenera Marjana Kosovića odluku o ukupnom pobjedniku ostvarila je u trećoj četvrtini u koju su ušli s minimalnim vodstvom (6:5), a završili s komotnih 11:7.

19. travanj 2024 18:19