NIKSA STIPANICEV Cropix
VATERPOLO

Žapcima u Crnici pao mrak na oči: Oslabljeni Solaris ostvario veliku pobjedu nad gostima iz Zagreba

Cijelo vrijeme susreta je Solaris bio bolji učinkovitiji, agilniji, opasniji
Piše: Dean BauerObjavljeno: 16. listopad 2023. 06:55

SOLARIS - MLADOST 14:13 (5:3, 4:3, 4:4, 1:3)

ŠIBENIK - Plivalište Crnica. Suci: Periš i Banovac. Opunomoćenik: Prvan (svi iz Splita).

SOLARIS: M. Šparada (11 obrana), Bralić, Brajković, R. Akrap 1, Goleš, Petković 1, D. Akrap 2, Pelicarić 2 (1-1), Vrdoljak 3 (0-1), D. Bulat 3, N. Burburan 1, T. Šparada 1, L. Štrkalj, Desnica.

TRENER: Denis Seferović.

MLADOST: Jurlina (6 obrana), J. Bušić 1, Fajković, Solje, Gluhaić 3, J. Penava 3, Koprčina 1, Rakovac 1, Mijić 3, L. Bajić, Herceg, Jajčinović, Sunara (3 obrane), T. Bušić 1. TRENER: Zoran Bajić.

PETERCI: Solaris 1-2, Mladost -. OSOBNE POGREŠKE: Solaris 10, Mladost 18. TREĆA OSOBNA POGREŠKA: Rakovac (21), L. Bajić (25)

REALIZACIJA IGRAČA VIŠE: Solaris 8-16 (50%), Mladost 5-10 (50%).

Vrlo važna, značajna pobjeda Šibenčana nad Mladosti. Bitna stoga što će svaki gol, bod u međusobnim susretima Solarisa, Primorja EB i Mladosti, imati i značajnog udjela glede borbe u državnom prvenstvu.

Solarisu je pobjeda tim značajnija jer je ostvarena bez ozlijeđenog Jakovčevića, s oporavljenikom, centrom Tonijem Šparadom, dok je njegov brat, vratar Marin Šparada u nedjelju prvi put nakon 2-3 dana ležanja u krevetu uskočio u bazen. Mladost je pak u Krešimirov grad došla kompletna. Tao je barem izgledalo brojčano, ali igrački... Ostali su izgleda negdje putem iz Zagreba, u Lici. Izuzmemo li kratko vrijeme prve četvrtine kada je preko Luke Penave Mladost povela 2:1, cijelo vrijeme susreta je Solaris bio bolji učinkovitiji, agilniji, opasniji. Već su se u prvim sekundama druge četvrtine odvojili malo značajnije (6:3), onda u trećoj dionici dodatno pojačali na četiri gola razlike (10:6 i 12:8) s tim da je u jednom trenutku bilo i plus pet za Sunčane (11:6). Mladost je bila pred potopom.
U posljednjoj četvrtini su Zagrepčani iskoristili činjenicu da je klupa Šibenčana malo “tanka”, iako ni ona Mladosti nema baš impresivnu “debljinu”. U svakom slučaju, u prve tri minute posljednje četvrtine gosti iz Zagreba su s tri uzastopna pogotka stigli vodstvo Solarisa - od 13:10 do 13:13. Pet i pol minuta prije kraja. Tada počinje obostrano grčevita borba u vodi. Za loptu, ali i za zrak, da bi presudio Duje Akrap za Solaris. Gol za vodstvo pola minute prije kraja i za zasluženu pobjedu Solarisa.

PREMIER LIGA, POREDAK: Jadran Split 15, Jadran (HN) 12, Jug Adriatic osiguranje 10, Primorje EB 6, Solaris 6 (+1), Mladost 5, Mornar 0. (dba)

05. svibanj 2024 18:35