Španjolskoj na kraju pripala bronca, Francuska uz pomoć dva Hrvata ostvarila povijesni uspjeh

Španjolci nisu dopustili još neko iznenađenje u Dohi u režiji Francuza
Piše: Dean BauerObjavljeno: 17. veljača 2024. 11:46

ŠPANJOLSKA - FRANCUSKA 14:10 (4:1, 5:3, 2:2, 3:4)

ŠPANJOLSKA: Aguirre (13 obrana), Munarriz 1, Granados 4 (1-1), Sanahuja 4, De Toro 1, Larumbe, Famera 1, Cabanas, Tahull, Perrone 3 (1-1), Bustos, Lorrio, Biel. IZBORNIK: David Martin.

FRANCUSKA: Dubois, Saudadier, Crousillat, Bouet 2, Khasz, T. Vernoux 2, R. Marion-Vernoux 2, Bjorch 1, D. Živković 1, Bodegas 1, Vanpeperstraete 1, De Nardi, Fontani (4 obrane). IZBORNIK: Florian Bruzzo.

PETERCI: Španjolska 2-2, Francuska -.

OSOBNE POGREŠKE: Španjolska 11, Francuska 8. TREĆA OSOBNA POGREŠKA: Bustos (29).

REALIZACIJA IGRAČA VIŠE: Španjolska 5-6 (83%), Francuska 6-11 (55%).

Momčad izbornika Davida Martina, nakon zlata u Hrvatskoj na EP, sada je pridodala broncu na SP u Dohi. Sve je rezultatski bilo praktički pa trasirano prema pobjedi Furije nakon prvih 8 minuta u kojima su Španjolci poveli 4:1. U poluvremenu 9:4. Gotova priča, čak i bez nekog osobitog napora. Francuska je malo pobjednicima s Pireneja išla na ruku slabijim otvaranjem, ali neovisno tomu, Svjetsko prvenstvo u Dohi će u francuskom vaterpolu pamtiti kao najbolji rezultata, najviši doseg u povijesti praktički. Dosad je to bilo 6. mjesto prošle godine u Fukuoki, sada su otišli ipak dvije stepenice dalje, više.

Jasno da nismo zaboravili jedno njihovo olimpijsko zlato kao i broncu, ali... To je bilo godina 1924. i 1928. Malo daleko odnosno puno, puno drukčiji vaterpolo i zato je ovo 4. mjesto najveći uspjeh francuskog vaterpola. Ostvarenje u kojem su značajan doprinos dali pomoćni trener Vjekoslav Kobešćak i ljevak Duje Živković.

08. svibanj 2024 04:59