Jere Hribar

SASA BURIC Cropix
JUNIORSKO SP

Hribaru svjetsko srebro iza čudesnog Rumunja, Pavalić za dvije stotinke izgubila medalju

Mladi (18) plivač iz Splita Jere Hribar osvojio je srebrnu medalju na svjetskom juniorskom prvenstvu u utrci na 100 slobodno
Piše: Robert ŠolaObjavljeno: 05. rujan 2022. 07:03

Jere je isplivao rezultat 49.13. Pobijedio je čudesni Rumunj - koji je već najbrži plivač svijeta u seniorskoj konkurenciji - David Popovici s fantastičnih 47.13. Rumunj ima tek 17 godina.

Treći je bio Cipranin Nikolas Antoniu (49.91). Jeri je ovo druga medalja na ovom prvenstvu, osvojio je i broncu na 50 slobodno.

Jana Pavalić nakon zlatne medalje na 50 leptir nije uspjela stati na postolje na 50 slobodno. Mlada hrvatska plivačica u cilj je stigla četvrta (25.62), a brončana medalja pobjegla joj je za samo dvije stotinke.

Pobijedila je Rumunjka Bianca-Andrea Costea (25.35), srebro i bronca otišli su u Italiju. Druga je bila Sara Curtis (25.53), a treća Matilde Biagiotti (25.60).

14. travanj 2024 12:02