Geoff Burke-USA TODAY Sports
NHL LIGA

Washingtonu Predsjednikov kup

Piše: HinaObjavljeno: 26. ožujak 2016. 12:38

Minimalnom 1-0 pobjedom u produžetku na gostovanju kod New Jerseyja hokejaši Washingtona postali su nedostižni za ostale momčadi u NHL-u te već sada mogu slaviti osvajanje Predsjednikova kupa, trofeja za najbolju momčad regularnog dijela sezone.

Capitalsi su ove sezone u 73 utakmice osvojili 111 bodova, a do pobjede u New Jerseyju stigli su zahvaljujući pogotku Johna Carlsona u trećoj minuti produžetka. Vratar Washingtona Braden Holtby zaustavio je 22 udarca prema njegovim vratima.

Gledatelji u Tampi vidjeli su čak 11 pogodaka i pobjedu svog Lightninga 7-4 nad New York Islandersima. Zahvaljujući toj pobjedi Tampa Bay je opet na vrhu Atlantske divizije s 91 bodom, koliko ima i drugoplasirana Florida. Sve do 51. minute gosti su bili u igri za pobjedu, a onda su u razmaku od 23 sekunde Tyler Johnson i Jason Garrison svladali Thomasa Greissa za vodstvo domaćih 6-4 od čega se Islandersi nisu uspjeli oporaviti.

Treću utakmicu zaredom vratar Brian Elliott ostavio je svoju mrežu netaknutom pa su St. Louis Blues stigli do treće uzastopne pobjede svladavši s 4-0 Vancouver. St. Louis je u 'mrtvoj' utrci s Dallasom za prvo mjesto u Zapadnoj konferenciji. Obje momčadi imaju identičan učinak (44 pobjede, 22 čista poraza, 9 poraza u produžetku) te s 97 bodova dijele vrh u Centralnoj diviziji. Jedini ozbiljan konkurent za 'jedinicu' na Zapadu iz Pacifičke divizije je Los Angeles. Kingsi imaju 93 boda, ali i utakmicu manje od Dallasa i St. Louisa.

4. Nashville 38 23 13 205-189 89

5. Minnesota 36 28 11 202-189 83

6. Colorado 38 32 4 200-208 80

7. Winnipeg 31 37 6 190-217 68