Damir Krajac / CROPIX
NOVI PORAZ PLINARA

ZAGREB JE POKUŠAO, ALI PROTIV PRVI PUTA KOMPLETNIH MAĐARA NIJE MOGAO: Momčad koja je 'rađena da bude prvak Europe' odnijela bodove iz Doma sportova

Piše: Dražen PinevićObjavljeno: 14. prosinac 2019. 23:35

PPD Zagreb – Veszprem 23:26 (13:13)

ZAGREB Dom sportova II. Gledatelja 2.000. Suci: Mitrevski i Todorovski (Makedonija).

PPD ZAGREB: Ristanović (4), Ašanin (1+2); Šipić 4, Ereš, Vistorop 2, Mrakovčić 1, Mandić 1, Hrastnik, Stojnić 2, Horvat 2 (2), Ravnić 2, Gadža 4, Hrstić 2, Bičanić 3 (1), Bećiri, Vekić. Trener Veselin Vujović

VESZPREM: Šterbik, Szekely (10+2); Manaskov 3, Yahia 5, Moraes 1, Gajić 4, Nilsson 1, Paczkowski, Marguč 2, Lauge 1, Štrlek, Terzić, Blagotinšek, Nenadić 2, Mačkovšek 2, Borozan 5. Trener David Davis

SEDMERCI: PPD Zagreb 4 minute (Mrakovčić 39, Hrstić 46), Veszprem 4 minute (Lauge 9, Terzić 26),

ISKLJUČENJA: PPD Zagreb 6 (3), Veszprem 3 (0)

IGRAČ UTAKMICE: Omar Yahia

Veszprem je očekivano potvrdio broj 1 u skupini. Zagreb će morati za broj 2 u ponedjeljak pobijediti Meškov. To je epilog ne dobre, ali zanimljive utakmice u Domu sportova.

Utakmica nije odlučivala ništa direktno, ali nakon poraza Veszprema dan ranije u Šapcu puno toga indirektno. Zagreb je dobio priliku pobjedom se boriti i za broj 1 u skupini, ali nekako mu je ipak bilo najvažnije sačuvati adute za susret odluke s Meškovom u ponedjeljak u 18.00 sati.

Dobro se Zagreb nosio s Veszpremom koji je prvi puta ove sezone došao u kompletnom sastavu, a to je momčad kako reče trener Zagreba Vujović 'rađena da bude prvak Europe'. Napad je bio ključni, ni jedni ni drugi nisu se pretrgli u obrani, nije tu bilo žestokog ritma, tek tu i tamo poneka pogreška koja je brzo kažnjena lakim golom. Veszprem je u igri gol za gol prvi uspio pobjeći u 23. minuti na dva razlike (8:10), ali je Zagreb to brzo eliminirao i vratio se u prednost. Vujović je dosta rotirao, napad je bio strpljiv i iznad očekivanja, a obrana se nažalost nije mogla nositi s teškom artiljerijom Veszprema u kojoj su Borozan, Nenadić, Yahia i Mačkovšek u igri na tijelo dominirali. Ašanin je tu mogao malo i olakšavajuća okolnost bila je tek činjenica da je Veszprem promašio tri sedmerca u prvom dijelu, što je Zagreb dobro iskoristio.

Ritam je u nastavku ostao isti, ali je Veszprem malo podigao obranu, napad je igrao na Gajića koji je trpao iza dobrog Ristanovića i Veszprem se digao na +2, a stizati takvu momčad nije lako. Uspio je Zagreb sa igrom 7 na 6 protiv moćnijeg protivnika vratiti se na sredini nastavka u egal (18:18). Veszprem nije impresionirao, a Zagreb se hrabro držao, no isključenje Hrstića ih je vratilo na početak, a Marton Szekely je bio sve bolji na golu gostiju. Veszprem je otišao do +4, Vujović je zvao time out, Zagreb se borio do kraja, spustio na 2, ali više nije mogao. S dva promašena penala na kraju…

- Misli su nam više fokusirane na pobjedu u ponedjeljak, jer nam ova utakmica nije odlučivala ništa. Igrali smo na manji broj golova, bilo je OK – zaključio je Vujović.

17. travanj 2024 01:26