Timi Zajc

ULRICH WAGNER/IMAGO SPORTFOTODIENST/PROFIMEDIA Ulrich Wagner/imago Sportfotodienst/profimedia
OBERSTDORF

Aktualni svjetski prvak stigao do svoje četvrte pobjede u Svjetskom kupu, Slovenci dominirali

U ukupnom redoslijedu Svjetskog kupa vodeći Kraft ima 1446 bodova, drugi je Japanac Ryoyu Kobayashi
Piše: HinaObjavljeno: 24. veljača 2024. 19:25

Slovenac Timi Zajc, aktualni svjetski prvak u skijaškim skokovima s velike skakaonice te osvajač brončanog odličja s prošlomjesečnog Svjetskog prvenstva u skijaškim letovima, pobjednik je natjecanja za Svjetski kup održanog u subotu na letaonici u Oberstdorfu.

Zajc je do svoje četvrte pobjede u Svjetskom kupu u karijeri stigao s dva ujednačena leta od po 230,0 metara što mu je osiguralo 449.3 bodova. Drugo mjesto osvojio je još jedan Slovenac Peter Prevc, koji će za manje od mjesec dana okončati svoju veliku karijeru, on je u obje serije letio dalje od Zajca, u prvoj je doskočio na 230,5, a u drugoj na 232,0 metra, no osvojio je 4.2 boda manje jer je Zajc kretao s nižeg zaletišta.

Treće mjesto zauzeo je aktualni svjetski prvak u letovima i vodeći u ukupnom redoslijedu Svjetskog kupa Austrijanac Stefan Kraft sa 440.3 bodova, odnosno s letovima od 222,0 i 225,5 metara.

U ukupnom redoslijedu Svjetskog kupa vodeći Kraft ima 1446 bodova, drugi je Japanac Ryoyu Kobayashi sa 1217, a treći Nijemac Andre​as Wellinger sa 1142.

30. travanj 2024 18:14