Matija Legović

Igor Kupljenik/mi-press/shutterstock Editorial/profimedia
SENZACIONALAN REZULTAT

Čudo u Poljskoj, Hrvatska ima europskog prvaka u biatlonu! Nasljednik Jakova Faka oduševio nastupom

Zlato 18-godišnjeg Matije Legovića izvrsna je uvertira u Svjetsko prvenstvo u Estoniji
Piše: HinaObjavljeno: 11. veljača 2024. 16:44

Mladi hrvatski biatlonac Matija Legović (18) osvojio je zlatnu medalju u disciplini masovni start na Europskom prvenstvu za juniore koje se održava u poljskim Jakuszycama.

Legović je s četiri promašaja slavio s 20 sekundi prednosti pred drugoplasiranim.

Ovaj rezultat odličan je uvod za iduće natjecanje, Svjetsko juniorsko prvenstvo na kojem je Legović prošle sezone osvojio srebro i broncu, a ove godine održava se u Estoniji od 23. veljače do 2. ožujka.

Srebro je zaradio u kazahstanskom Ščučinsku u disciplini sprint 7.5 kilometara, a broncu na istom mjestu u disciplini pojedinačno 12.5 kilometara. Kasnije se "novi Jakov Fak" okitio zlatom u ljetnom biatlonu koji se održao u kolovozu prošle godine u slovačkom mjestu Brezno - Osrblie.

10. travanj 2024 00:39