Halvor Egner Granerud

Kazuhiro Nogi/AFP
PRED 10.000 NAVIJAČA

Granerudu prvo letačko natjecanje u Kulmu, pobjedom preuzeo vodstvo u Svjetskom kupu

Norvežanin je već sa 238 metara u prvoj seriji najavio da će to biti njegov dan
Piše: HinaObjavljeno: 28. siječanj 2023. 17:36

Norveški skijaš skakač Halvor Egner Granerud pobjednik je prvog letačkog natjecanje ove sezone u Svjetskom kupu, slavio je pred skoro 10.000 navijača u Kulmu.

Granerud je ostvario letove od 238 i 231 metar te je ukupno skupio skoro devet bodova više od Austrijanca Stefana Krafta koji je natjecanje završio kao drugi. Kraft je doletio na 232,5 te 234 metra. Treće mjesto je osvojio slovenski letač Domen Prevc.

Ovom pobjedom Granerud je preuzeo i vodstvo u ukupnom redoslijedu te ima 1216 bodova, odnosno, 26 više od Poljaka Dawida Kubackog koji je na drugom mjestu.

Najbolji svjetski letači u nedjelju će na istom mjestu, u Kulmu, održati još jedno natjecanje Svjetskog kupa.