Vedrana Malec

HOO
MALEC 73., HADŽIĆ 83.

HR predstavnice odradile nastup u skijaškom trčanju, nova pobjeda velike Norvežanke u Pekingu

U natjecanju je sudjelovalo 98 skijašica, a Hrvatice su zauzele mjesta u donjem dijelu poretka.
Piše: HINAObjavljeno: 10. veljača 2022. 10:01

Nakon što je osvojila zlato u skiatlonu, norveška reprezentativka u skijaškom trčanju Therese Johaug pobijedila je i na 10 km klasičnim načinom osvojivši drugu zlatnu medalju na Zimskim olimpijskim igrama u Pekingu.

U ovoj disciplini hrvatska je imala dvije predstavnice, Vedrana Malec je osvojila 73. mjesto, dok je Tena Hadžić bila 83. od 98 natjecateljica.

Norvežanka je pobjedom u skiatlonu, što uključuje 7.5 kilometara klasičnim stilom i 7.5 kilometara slobodnim stilom, postala prva osvajačica zlatnog odličja na Zimskim olimpijskim igrama u Pekingu. Johaug je u četvrtak slavila i na 10 km klasično osvojivši ukupno svoj peto olimpijsko odličje, pri čemu drugo u Pekingu.

Ima i štafetno zlato iz Vancouvera 2010. godine, te srebro (30 km slobodno) i broncu (10 km klasično) iz Sočija 2014.

Johaug je pobijedila s rezultatom 28:06.03, sa svega 0.4 sekunde prednosti ispred Finkinje Kerttus Niskanen, dok je broncu osvojila još jedna Finkinja Krista Parkakoski sa 31.5 sekundi zaostatka.

Vedrana Malec (31), kojoj su ovo treće ZOI, zauzela je 73. mjesto sa 6:25 minuta zaostatka, dok je mlada Hadžić (17) završila kao 83. sa 8:21 minute zaostatka.

05. svibanj 2024 21:31